Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Razer, ZVentures Web3 İnkübatörünü Kurdu!

zVentures Web3 İnkübatörü (ZW3I), yenilikçi Web 3.0 oyun projelerini ve deneyimlerini finanse etmek için kaynaklar ayıracak.

Razer, ZVentures Web3 İnkübatörünü Kurdu!

Razer, yeni nesil Web 3.0 Oyunculuğunun Geliştirilmesi için ZVentures Web3 İnkübatörünü Kurdu…

zVentures Web3 İnkübatörü (ZW3I), yenilikçi Web 3.0 oyun projelerini ve deneyimlerini finanse etmek için kaynaklar ayıracak.

 

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer™, dünya çapındaki oyun şirketleri ve geliştiriciler için zVentures Web3 İnkübatörünü (ZW3I) sunuyor. zVentures, Razer’ın erken aşama girişim koludur ve Razer’ın stratejik yatırım faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak tasarlanmıştır. ZW3I aracılığıyla Razer, yeni nesil blockchain özellikli oyun şirketlerinin ve onların projelerinin oluşturulmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Günümüze dek Web3 özellikli oyunlar, çekirdek oyuncu topluluklarıyla etkileşim kurmak ve onlara ulaşmak konusunda büyük sıkıntılar çekiyor. Blockchain yetenekleri, oyuncu deneyimini geliştirme adına büyük potansiyele sahip olsa da oyucuları buna başarılı bir şekilde dahil etmek zordur; çünkü bu olay bir oyunda oyuncuların davranışlarının ve bireysel motivasyonlarının ne olduğunun derinlemesine anlaşılmasını gerektiren karmaşık bir süreçtir. Ayrıca, şu anda piyasada bulunan birçok blockchain oyunu, oyunu optimize etmek ve geliştirmek için teknolojiden yararlanmak yerine öncelikle blockchain teknolojisi entegrasyonuna odaklanmaktadır. Bu, oyuncuların ilgisini kaybetmesine ve onları elde tutma oranının düşmesine neden olur.

Bu nedenle zVentures, gelecek vaat eden Web 3.0 oyunlarını ve ortaklarını belirleme sürecinde oyun kalitesine öncelik vermek için ZW3I’den yararlanacak. Blok zinciri teknolojisine geçiş yapıp Web 3.0 ekosistemine girerken, başarılı oyunlar yaratmakta güçlü bir sicile sahip yerleşik oyun şirketlerini desteklemeye odaklanacak. Bu şirketler, oyun geliştirmedeki uzmanlıklarını kullanarak, daha geniş bir oyuncu tabanını kapsayacak ilgi çekici ve eğlenceli blockchain oyunları yaratma potansiyeline sahipler ve böylece oyun endüstrisinde blockchain teknolojisinin büyümesini ve benimsenmesini teşvik edecekler.

Razer Blockchain Direktörü Lawrence Lin “Oyun deneyimi, herhangi bir başarılı oyun lansmanının en önemli parçasıdır. Blockchain teknolojileri ve güçlü oyun bilgisine sahip şirketlerin desteğiyle, Web 3.0’ın herkes için bu deneyimde devrim yaratacağından eminiz” dedi ve devam etti, “ZW3I, ana akım denemeleri endüstri geneline yaymak için öncü oyun projeleriyle yakın iş birliği geliştirmemize yardımcı olacak.”

Seçilen oyun şirketleri, küresel oyun topluluğu için eğlenceli ve devrim niteliğinde oyunlar oluşturma yolculuklarını güçlendirip hızlandırmak adına Razer’ın pazarlama ve ortaklık destek programlarına erişim elde edecek.

Ayrıca şirketler, Razer’ın güçlü donanım, yazılım ve hizmet ekosisteminden yararlanabilecekler. Tıpkı oyuncuların kişisel bilgisayarlarında oyun oynarken Razer’ın ödül programı aracılığıyla Razer Silver kazanabildikleri “Razer Cortex: Play to Earn”deki özellikler gibi, her proje ihtiyaçlarına göre uyarlanmış destek alacak. Ayrıca seçilen şirketler, zVentures’ın geniş ortaklık ağına erişebilecek. Buna Animoca Brands, Amazon Web Services, 1Up Ventures, Griffin Gaming Partners ve Play Ventures Future Fund gibi oyun odaklı ekosistem kurucuları, teknoloji platformları ve yatırımcılar da dahil olacak.

zVentures, oyun şirketlerini ve ortaklarını ZW3I hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçmeye davet ediyor. Daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın.

Razer’ın sizi #WinItYourWay için nasıl güçlendirdiği hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın.