Sosyal Medya

Sağlık

Rhenus Türkiye, IATA CEIV Pharma sertifikası aldı!

Rhenus Türkiye Direktörü Mert Gedikçi; “Amacımız ilaç ve medikal ürünlerin  teslimatında hizmet mükemmelliğini sağlamak. Bu bizim için apayrı bir motivasyon kaynağı, çünkü; topluma karşı insani sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.”

Rhenus Türkiye, ilaç ve medikal malzemelerin elleçlenmesi ve havayolu ile taşınmasında operasyonel mükemmeliyetini tescil eden IATA CEIV Pharma sertifikasını aldı.

Rhenus Türkiye, İstanbul Havalimanı üzerinden 7/24 olarak, özellikle ilaç, aşı, biyoteknoloji ürünleri, teşhis numuneleri, hassas medikal cihazlar, organlar, dokular gibi ısı ve zamana karşı yüksek hassasiyet içeren gönderiler için sunduğu lojistik hizmetlerde uzmanlığını kanıtlayan, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği(IATA)‘nden “Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics” (CEIV Pharma) sertifikasını da alarak Türkiye pazarında lider bir lojistik hizmet sağlayıcısı haline geldi.

CEIV sertifikası, Rhenus’un, Avrupa Birliği tarafından uygulanan GDP standartları, Dünya Sağlık Örgütü “Pharmacopeia” standartları ve IATA – Sıcaklık Kontrol Yönetmelikleri gibi farmasötik ürünlerin taşınmasına yönelik uyumluluk şartlarını yerine getirdiğini garanti eder. Rhenus, Türkiye’deki faaliyetlerinde, yerel, uluslararası ve IATA şartlarına göre benchmarking uygulayarak faaliyetlerde yer alan etki ve riskleri azaltırken, özelleştirilmiş IoT çözümleri ve gerçek zamanlı izleme gibi teknolojik iyileştirmeleri de müşterilerine sunabilmektedir.

Rhenus Air & Ocean ,Global Head of Life Sciences and Healthcare, Stephan Dülk;

IATA tarafından sağlanan CEIV sertifikası, Türkiye Medikal ve Sağlık hizmetleri camiasına hizmet eden ve aynı zamanda kapsamlı endüstri çözümlerimizle bölgesel bir merkez olarak sürdüğümüz faaliyetlerimizde de önemli bir kilometre taşımızdır. Rhenus olarak hizmet, kalite, ürün bütünlüğü ve hasta güvenliği açısından en yüksek standartları belirleyen, ilaç endüstrisinin düzenleyici gereksinimlerini tam olarak karşılayan küresel bir Medikal ve Sağlık hizmetleri hizmet ağı oluşturuyoruz.”

Rhenus Türkiye, sertifikayı, sağlık sektöründeki ürünlerin elleçlenmesi ve sağlanan tüm lojistik hizmetleri için, çalışan yetkinliği, standart operasyon prosedürleri, risk değerlendirmesi ve altyapı konularındaki titiz hazırlıkları ve Hava & Karayolu Taşımacılığı, Satış, Kalite, İnsan Kaynakları ve Bilgi İşlem birimlerinden oluşan bir uzman ekibin yoğun çabasıyla, yalnızca 16 aylık bir süreçten sonra almayı başarmıştır.

Rhenus Türkiye Direktörü Mert Gedikçi;

“Amacımız ilaç ve medikal ürünlerin  teslimatında hizmet mükemmelliğini sağlamak. Bu bizim için apayrı bir motivasyon kaynağı, çünkü; topluma karşı insani sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.”

Bu başarı ve küresel varlığı sayesinde Rhenus, Uzak Doğu ile Avrupa’yı birbirine bağlayan stratejik bir konuma sahip İstanbul Havalimanı’nda aralıksız olarak sunduğu hizmetlerle Türkiye’deki iş hacmini de artırmayı hedefliyor.

Rhenus, Türkiye genelindeki 11 şubesinde bulunan toplamda 190 uzman çalışanıyla hava, deniz ve karayolu taşımacılığı, proje kargo taşımacılığı ve depolama alanlarında, tam şeffaflık içinde operasyonlarına devam etmekte ve özelleştirilmiş çözümlerle kapsamlı, uçtan uca lojistik hizmetler sunmaktadır.


Rhenus Hakkında

Rhenus Group, tüm dünyayı kapsayan ticari operasyonları ve 7.0 milyar Euro tutarındaki yıllık cirosuyla önde gelen lojistik uzmanlarından biridir.