Sosyal Medya

Eğitim

Rüzgar Tirbünlerinde Drone Kullanımının Detayları Bu Webinarda

Rüzgar enerji santrallerinde drone kullanımı ve sağladığı tüm avantajların anlatılacağı webinar,  21 Nisan Perşembe günü 15:00-16:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Rüzgar Tirbünlerinde Drone Kullanımının Detayları Bu Webinarda

Pek çok sektörde drone kullanımı ile ilgili ücretsiz webinarlar düzenleyen Dronmarket’in yeni webinarının konusu rüzgar enerji santrallerinde drone kullanımı. Rüzgar enerji santrallerinde drone kullanımı ve sağladığı tüm avantajların anlatılacağı webinar,  21 Nisan Perşembe günü 15:00-16:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Dronmarket Ürün Geliştirme Mühendisi Ferit Şahin tarafından verilecek webinarda, rüzgar enerji santrallerinde drone kullanımının avantajları, drone ile güvenli  denetim ve operasyonel  faaliyetler, geleneksel yöntemlere kıyasla drone ile yapılan operasyonların hızlılığı ve verimliliği konularında katılımcılara pek çok bilgi aktarılacak.

Enerji sektöründe drone kullanımın maliyet ve zamandan neredeyse yarı yarıya tasarruf sağladığını vurgulayan Şahin;

“Son zamanlarda özellikle rüzgar enerji santrallerinde drone kullanımının daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Rüzgar enerji santrallerinde dronelar; özellikle belirli periyotlarla düzenli denetimin yapılması, zaman zaman türbin kanatlarında meydana gelen buzlanmanın temizlenmesi, kanatlardan yüksek çözünürlükte görseller alınarak çeşitli problemler oluşmadan önlemler alınmasını sağlamak için kullanılıyor. Ve tüm bunlar drone teknolojileriyle rüzgar türbinleri faaliyetteyken enerjide kesinti olmadan yapılıyor, denetleme sonuçları da çok kısa sürede hazır hale geliyor” dedi.

Dronmarket tarafından düzenlenecek olan webinar için katılım ücretiz olup, kontenjan sınırsızdır.

Kayıt için:  https://forms.gle/E7orQ4PZ6eKgLwEc7

0850 532 87 97