Categories: Akıllı/Smart Cihazlar

Samsung Connect TAG, Su Geçirmez Çok Amaçlı Akıllı izleme Cihazı

Samsung Hücresel Akıllı Etiketi Connect Tag’ı duyurdu!

Samsung’tan Su Geçirmez Çok Amaçlı Akıllı izleme Cihazı Samsung Connect TAG.

Samsung Connect Tag  tek şarjla bir hafta kullanım sağlıyor. Samsung, çok amaçlı izleme için ilk hücresel IoT mobil cihazını piyasaya sürmüş oldu.

Samsung sevdiklerinizi veya değerli eşyalarınızı kolayca takip etmenize yardımcı olacak hücresel ve çok amaçlı akıllı izleme cihazı duyurdu. su geçirmez Samsung Connect TAG, bagaj, anahtar veya çocuklarına bile takip etmek için takılabilir.

Özellikle Akıllı ürünler, kişisel eşyaları ve hatta sevdiklerimizi izlememiz gereken araçları bir şekilde bize sundu. Çocuklarının nerede olduğunu bilmek isteyen velilerden, yaşlı ve bakıma muhtaç anne babalarının nerede olduklarını takip etmeyi isteyen cocuklara kadar. Olmadı sevdiğiniz bir eşyayı seyahat esnasında kaybetmek istemeyenlere kadar bir çok sebeple kullanılabilir.

Size sevdiklerinizi veya sizi için değerli eşyalarınızı takip etmek için Sadece Samsung Connect TAG almanız yeterli olabilir.

Buna benzer ancak sadece belli amaçlar için kurgulanmış bir çok takip cihazı var piyasa da ancak; Samsung’un kullanım açısından çok amaçlı kategorisine girebilecek yeni akıllı cihazı oldukça dikkat çekici.

Samsung bu cihazın dar bant teknolojisini kullanan türünün ilk örneği olduğunu söylüyor (NB-IoT, Cat.M1). Darband akıllı ürünler için kullanılan düşük güçlü bir ağ.

Düşük güç kullanımı olunca tek şarjla 1 Haftalık kullanım söz konusu. Kare şeklindeki etiket – Connection TAG, 4,21 cm genişlik, 1,19 cm kalınlığında ölçülere sahip. bu küçük yapısı ile cucukların sırt çantalarından, köpek tasmalarına kadar bir çok alanda kullanılabilecek ölçülerde.

Su Geçirmez Samsung Connect TAG Coğrafi Konum Koruma Özelliğine Sahip.

Bir eşya veya bir kişi için belirlediğiniz sanal bölge dışına çıkıldığında size bildirecek Coğrafi Koruma Özelliğine sahip.Tabii ki akıllı ev aletleri ile de senkronize edilerek, TV’yi veya ışıkları açmak gibi basit kontrolleri yapmanızı da sağlar.

Sadece Android İşletim Sistemi desteği olması biraz eksi tarafı olabilir ancak üretici Samsung olunca bu da doğal. 2018’de ülkemize gelmesi beklenebilir.

Herhangi bir fiyat açıklaması henüz yapılmadı. Samsung bunu ilk olarak Güney Kore’de kullanıma sunacak. O zaman fiyatı konusunda bir fikir sahibi olabilir. Ancak faydalı bir ürün olacağı kesin.

Samsung

 

Samsung Connect Tag Özellikleri

Donanım
Dimension/Weight 42.1 x 42 x 11.9 mm/25g
Cellular IoT  NB-IoT,Cat.M1
GPS GPS, Glonass
Sensor Accelerometer
SIM eSIM
Connectivity BLE, Wi-Fi(WPS & FOTA), mUSB 2.0
Battery 300mAh
LED 3 colors status LED
Water/Dust Resistance IP68
Software
OS Tizen IoT
Security TrustZone
OCF OCF 1.1
OS Support Android M and above
Controller App Samsung Connect / Connect Tag controller App
Behti Soykan

Share
Published by
Behti Soykan
Tags: akıllı izleme cihazıconnect taggadgetrygadgetsGearSamsungsmarthomeSmartTagSmartTagssmartthings

Recent Posts

LG G7 ThinQ Nasıl Görünüyor? Son Sızıntı Her Tarafını Gösteriyor

LG G7'nin Resmi Olarak Duyurulmasına Bir Hafta Kala, Yeni Görüntüsü Ortaya Çıktı LG G7 ThinQ Nasıl Görünüyor? Son Sızıntı Yeni…

5 saat ago

Alışveriş kredisi ile En Çok Ne Aldık? e-ticarette ödemeyi nasıl yaptık?

E-ticarette ödemeyi nasıl yaptık? Alışveriş kredisi ile en çok cep telefonu satın alındı. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), e-ticarette en…

6 saat ago

HTC Vive Pro VR 2.0 Kit, Tasarımcılara ve Eğitimcilere Yönelik

HTC'nin En Son Vive Pro VR Kiti Kurumsal Müşteriler için Üretildi HTC Vive Pro VR 2.0 Kit, Tasarımcılara ve Eğitimcilere…

7 saat ago

YouTube 2017 Son Çeyreğinde 8.3 Milyon Videoyu Kaldırdı

YouTube ilk Topluluk Kuralları Uygulama Raporunu Yayımladı Söz konusu rapora göre, YouTube 2017 Son Çeyreğinde 8.3 Milyon Videoyu Kaldırdı. Platformun…

8 saat ago

Asus Hindistan’da Xiaomi ile Rekabet için 200 Dolarlık Telefon Yaptı

Asus Zenfone Max Pro Özelliklerini 2000'den Fazla Hintli'nin Ortak İstekleri Belirledi. Asus Zenfone Max Pro Hindistan'da satışa sunuldu. Orta sınıf…

1 gün ago

Aston Martin Vantage Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

ASTON MARTIN VANTAGE Mayıs Ayında Türkiye'ye Geliyor İngiliz Spor Otomobil Markası Aston Martin Vantage Modelini Masıs Ayında Türkiye'de Satışa Sunuyor.…

1 gün ago