Categories: Akıllı/Smart CihazlarSamsung

Samsung Flip Dijital Toplantı Panosu CES 2018’de Tanıtıldı

Samsung Yeni İnteraktif Dijital Panosu Flip ile 
Toplantı Odalarını Modernleştiriyor

Samsung Flip Dijital Toplantı Panosu CES 2018’de Tanıtıldı. 

CES 2018’de tanıtılan Samsung Flip ile toplantılarda fikirler anında paylaşılabiliyor, tüm katılımcılar toplantıya gerçek-zamanlı katkıda bulunup tartışmaları zenginleştirebiliyor ve yeni fikirler inşa edebiliyor.

Samsung Electronics, CES 2018 katılımcılarına Samsung Flip dijital toplantı panosu ile “Geleceğin İşyeri” vizyonuna bir İlk Bakış atma fırsatı sunacak. Şirketin İlk Bakış etkinliğinde duyurduğu Samsung Flip WM55H işletmelerin toplantıları organize ederken, gerçekleştirirken veya tekrarlarken karşı karşıya kaldığı en önemli güçlüklere çözüm getirerek katılımcıların toplantılara dijital olarak katılımını artırıyor.

Samsung Flip

Standart kâğıt toplantı panolarının ve analog toplantı panolarının gelişmiş bir uyarlaması olan Samsung Flip’in ekranı, oyunun kurallarını değiştiren fikirler yaratma fırsatlarını artırırken geleneksel yazı yazma hissini de koruyor. Samsung Flip öncüllerinden farklı olarak tek bir içeriğin aynı anda birden fazla kullanıcı katkısıyla oluşturulmasına, kolayca paylaşılmasına, notlar konulmasına, taşınmasına, hatta aranmasına izin veriyor. Ayrıca, Flip’in taşınabilir, tekerlekli standı her mekânı toplantı odasına dönüştürebiliyor, sınırlı toplantı alanı bulunan işletmelere ilave esneklik sağlıyor. Son olarak, kullanıcı dostu olarak tasarlanan Flip ekranının sezgisel arayüzü toplantılarda zamanında ve kesintisiz iletişime imkân sağlıyor.

Samsung Electronics Görsel Teknolojilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seog-gi Kim yaptığı açıklamada;

“Modern toplantıların mekân sorunları katılımcıların kolayca konudan kopmasına; toplantılarda gündeme gelen hayati konuların ve fikirlerin kolayca yitip gitmesine neden oluyor.

Günümüzün çalışanları daha güçlü ve esnek teknolojilere ihtiyaç duyuyor ve bizler de yeni Samsung Flip ekranının gerçekten etkili işbirliklerinin yolunu açan sonsuz olasılıklar sunan bir araç olduğuna tüm kalbimizle inanıyoruz.

Sonuç olarak, Samsung Flip’i CES 2018 kapsamında kullanıcıların beğenisine sunmaktan büyük heyecan duyuyor, işletmelerin daha iyi, akıllı ve hızlı çalışmalarına yardımcı olacak bu teknolojiyi daha da ileriye taşıyacağımızı şimdiden duyuruyoruz.” dedi.

Üretken ve Etkileşimli İşbölümü

Samsung Flip aynı anda birden fazla kullanıcının katılımına izin vererek bir toplantıda tüm seslerin ve fikirlerin duyulmasını sağlıyor. Aynı anda dört farklı katılımcı parmaklarını veya çift-taraflı kalemi kullanarak doğrudan ekran üzerinde içerik girebiliyor veya yorum yapabiliyor. Bunu yaparken her kullanıcı kendi yazma stilini, yazı boyutunu ve rengini kullanabiliyor, her yorum izleyici dostu UHD çözünürlüğü sayesinde net ve görülebilir oluyor.

Samsung Flip ekranı, kullanıcı etkileşimini artırmak için hem kablosuz hem de USB ve mobil portları üzerinden bağlantı imkânı sunan gelişmiş cihaz uyumluluğuna da sahip. Entegre ekran-paylaşım fonksiyonu Flip içeriğini herhangi bir kesintiye veya görsel kalite düşüklüğüne neden olmadan, bağlı olduğu bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda veya tabletlerde görüntülemeye izin veriyor. Benzer şekilde, kullanıcılar kişisel cihazlarındaki içeriği de Flip ekranına göndererek yapılan tartışmalara yeni fikirlerle katılım sağlayabiliyor.

Kişiselleştirilmiş ve Rahat Yaratıcılık

Geleneksel bir toplantıda gereksinim duyulan çok sayıda aracı şık; hepsi bir arada bir tasarımla kendinde birleştiren Samsung Flip ekranı, daha önce görülmemiş bir iş bölümü verimliliği sunuyor. Ekranla etkileşime girmek için özel bir dokunmatik kalem kullanmanın zorunlu olmadığı Flip’te katılımcılar notlarını hızlı bir avuç içi dokunuşla kolayca silebiliyor. Flip kullanıcıları kendilerini anında ve doğrudan doğruya spesifik bir içeriğe yönlendiren gömülü arama fonksiyonlarıyla; 20 sayfaya kadar yazma alanına erişebiliyor. Katılımcıların belli bir detaya erişmek için sayfalar veya satırlar arasında arama yapmak zorunda kalmalarından kaynaklanan zaman kayıpları; aksamalar ve duraksamalar bu sürekli ve kaydırmalı akış sayesinde ortadan kalkıyor.

Her Flip sayfası ihtiyaca göre kişiselleştirilebiliyor, toplantının gerektirdiği duruma göre yatay veya dikey olarak ayarlanabiliyor. Yüksekliği ayarlanabilen standı sayesinde Flip kullanıcıların tercih ettiği pozisyona uygun bir şekilde yerleştirilebiliyor ve böylece yazı alanı maksimize edilebiliyor. Merkezi, yuvarlak masa tarzı toplantılarda ise kullanıcılar Flip ekranını çıkarıp onun yerine duvara monte edilebilen başka bir ekran kullanabiliyor.

Uygun ve Güvenli Sonuç

Samsung Flip ekranı toplantı bitiminde tüm içeriği merkezi bir veritabanına, güvenli olarak kaydediyor. Geleneksel toplantıların sonunda hep yaşanan, elle tutulmuş notların toplanması, düzenlenmesi gibi sıkıntıların tümü böylece tarihe karışıyor. Yüksek güvenlikli, şifre korumalı sistem, toplantı detaylarını yalnızca onaylı kullanıcıların erişebileceği şekilde koruma altına alıyor. Toplantı kolaylaştırıcıları ve katılımcıları sisteme şifreyle erişim sağlayarak toplantı içeriğini bilgisayarlarına indirebiliyor, e-postayla paylaşabiliyor veya yazdırabiliyor. Kullanıcılar isterlerse toplantı notlarını bir USB sürücüye veya diğer harici kaynaklara da kaydedebiliyor.

Samsung Newsroom

Behti Soykan

Recent Posts

Facebook ve Qualcomm Şehirlere Süper Hızlı WiFi Getiriyor

Facebook ve Qualcomm Şehirlere Süper Hızlı WiFi Getiriyor Facebook yüksek hızlı kablosuz internet üzerinde çalışmak için Qualcomm ile birlikte çalışıyor.…

14 saat ago

Samsung Galaxy S8’in Light Sürümü Çin’de Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S Light Luxury Daha Ucuz Fiyatlı Galaxy S8 Samsung Galaxy S8'in Light Sürümü Çin'de Satışa Sunuldu. Samsung Galaxy S…

17 saat ago

İlk NVIDIA G-Sync HDR Monitör Satışa Çıktı, Ama Fiyatı Çılgınca!

Acer'ın Predator X27 Modelinin harika özellikleri var, ama bu fiyat çılgınca. İlk NVIDIA G-Sync HDR Monitör Satışa Çıktı. Acer Predator…

20 saat ago

UBER’den Ramazan Hediyesi, iftardan Sahura Yüzde 20 İndirim

Uber Ramazan Ayı Boyunca Sizi İndirimli Taşıyacak! UBER’den Ramazan Hediyesi, iftardan Sahura Yüzde 20 İndirim. Uber, Ramazan ayı boyunca hafta…

22 saat ago

Audi Q8 5 Bölümlük Mini Diziyle Tanıtılıyor, Q8 UNLEASHED İZLE

Audi Q8’i diziyle tanıtıyor! Audi Q8 5 Bölümlük Mini Diziyle Tanıtılıyor, Q8 UNLEASHED İZLE. https://youtu.be/GmxYPpg52Yc Audi merakla beklenen SUV’u Q8’in…

3 gün ago

ASUS ZenBook Pro 15 UX550GD, Intel i9 CPU ve 4K Ekrana Sahip

Intel'in en yeni taşınabilir işlemcisinin Kullanıldığı ASUS ZenBook Pro 15 ! ASUS ZenBook Pro 15 UX550GD, Intel i9 CPU ve…

3 gün ago