Sosyal Medya

Android

Samsung Galaxy S7 Beklenenden Önce Gelebilir!

Piyasaya çıkacak her telefon için ortaya atılan iddia, şimdi de Galaxy S7 için gündemde.

Piyasaya çıkacak her telefon için ortaya atılan iddia, şimdi de Galaxy S7 için gündemde.

Galaxy S6 ve S6 Edge, 1 Mart’ta tanıtılmış ve Nisan ayının ortalarında satışa sunulmuştu. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’nin ise Ocak’ta tanıtılıp, Şubat ayıyla birlikte piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. İddiaların sahibi ise, Kore merkezli etoday sitesi.

Erken çıkış tarihi ile ilgili henüz özel bir sebep açıklanmazken, Samsung’un muhtemelen tüketicilerin farklı seçeneklere yönelmesinin önünü kesmek için bu şekilde bir hamle yapacağı düşünülüyor. Şirket satışlarını arttırmayı hedefleyerek yeni amiral gemisi için arayı fazla açmayı düşünmüyor.

Aslında bu iddia çok da şaşırtıcı değil. Tanıtılması beklenen her yeni amiral gemisi için benzer iddialar ortaya atılıyor ama bu iddiaların pek azı gerçeğe dönüşüyor. Bu yüzden, Galaxy S7’nin erken geleceğine çok da kesin gözüyle bakmamak lazım.

‘Project Lucky’ kod adı altında geliştirilen Galaxy S7’nin iki farklı işlemci modeliyle piyasaya sunulması bekleniyor. Bunlardan birinin Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisi olacak. Tüketicilere sunulacak diğer seçenek ise büyük ihtimalle sekiz çekirdekli Exynos işlemcili model.

Bir süredir Galaxy S7’nin iki farklı ekran boyutuyla gelebileceği de iddia ediliyordu. Yeni haberler Samsung’un 3GB ve 4GB RAM seçeneğiyle Galaxy S6 ve S6 edge benzeri iki model sunacağını işaret ediyor.

Söylentiler gerçek olsun veya olmasın, tüm veriler Samsung’un tüm zamanların en iyi akıllı telefonunu yapmayı planladığını gösteriyor. 2016 yılı Samsung için çok hareketli geçecek…