Sosyal Medya

Samsung

Samsung, ‘Health Connect’ 50’nin üzerinde veriyi kullanıcıya sunacak!

Teknoloji devi Samsung, kullanıcıların sağlık durumlarını ve zindeliklerini geliştirmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu doğrultuda Google ile iş birliği sürdüren şirket, ortak geliştirilen inovasyonlarla birlikte kullanıcıların sağlık durumlarına ilişkin kapsamlı çözümler sunuyor.

Samsung, ‘Health Connect’ uygulaması sayesinde 50’nin üzerinde veriyi kullanıcılara sunacak

Teknoloji devi Samsung, kullanıcıların sağlık durumlarını ve zindeliklerini geliştirmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu doğrultuda Google ile iş birliği sürdüren şirket, ortak geliştirilen inovasyonlarla birlikte kullanıcıların sağlık durumlarına ilişkin kapsamlı çözümler sunuyor.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Sağlık Ar-Ge Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang, sağlık teknolojilerine dair sundukları yeni çözümleri aktardığı yazısında, kullanıcıların artık sağlık ve zindelik verilerini tek bir yerden yönetebileceklerini vurguluyor. Sağlık teknolojisinin sürekli egzersizi, kişisel rekorları ve günlük fiziksel hedeflere ulaşmayı önceliklendirdiğini ama artık kullanıcıların önemsedikleri konulara öncelik vermenin gerektiğini belirten Jay Yang, kaleme aldığı makalede geleceğe dair heyecan verici bilgiler paylaşıyor;

“Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kullanıcıların sağlık konusuna yaklaşımında belirgin bir kültürel değişim gözlemledik. Bu alandaki normlar yeniden tanımlanırken, artık sağlığa daha bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Yakılan kaloriler ve verilen kilolardan ziyade, bedenin hem fiziksel hem de zihinsel olarak anlaşılması, sağlıklı beslenme ve iyi bir uyku gibi, kullanıcıların önemsedikleri konulara öncelik vermek artık daha önemli hale geldi.

Bu bakış açısıyla, Samsung çatısı altında biz de kullanıcılarımıza bütüncül sağlık çözümleri sunarak Galaxy Watch akıllı saat deneyimimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımıza hedeflerine ulaşma ve sağlıklı yaşam tarzlarını benimseme konusunda ihtiyaç duydukları araçları sunan kapsamlı sağlık özellikleri geliştirmek için yoğun bir çaba gösteriyoruz.

‘Health Connect’, egzersiz, uyku, kalp atış ritmi ve kan basıncı gibi 50’nin üzerinde veriyi destekliyor

Samsung ve Google’ın bu ihtiyaçları ‘Health Connect’ üzerinden karşılamak amacıyla birlikte çalıştığını görmek bizlere memnuniyet veriyor. Son olarak, Google I/O etkinliğinde duyurulduğu gibi, geliştiriciler artık zindelik ve sağlık deneyimlerinin geliştirilmesini sağlayacak tek bir API setine erişime sahip olacak. Yeni Health Connect API sayesinde, kullanıcılar farklı uygulamalar üzerindeki sağlık ve zindelik verilerini tek bir yerden yönetebilecekler.

‘Health Connect’ uygulaması, egzersiz, uyku, kalp atış ritmi ve kan basıncı gibi önemli sağlık bilgilerinin dahil olduğu 50’nin üzerinde veri türünü destekliyor ve sunuyor. Uygulama, aynı zamanda kullanıcılara cihaz üzerindeki verilerini paylaşmak istedikleri diğer uygulamalara kolayca izin verilebilmesini sağlayan gizlilik özellikleri de sunuyor.

“Hayata geçireceğimiz yenilikleri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz”

Google ve diğer iş ortakları ile birlikte, Health Connect’in tüm potansiyelini ve özelliklerini eksiksiz bir biçimde hayata geçirmek için çalıştıklarını söyleyen Jay Yang, yazısını şu ifadelerle tamamlıyor;

“Samsung Health uygulamasının da bu yıl içinde Health Connect’i kullanmaya başlayacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca uygulama geliştiriciler için de güzel bir haberimiz var; kullanıcıların iznine bağlı olarak kendi uygulamalarında Samsung Health için Galaxy Watch akıllı saatlerle ölçülen doğru ve optimize edilmiş bu verilerden onlar da faydalanabilecekler. Doğrusu, geliştiricilerin Health Connect’i nasıl kullanacaklarını biz de merakla bekliyoruz. 

Sektöre yeni nesil giyilebilir cihazlarla öncülük etmeye devam ederken, yazılım ve donanım deneyimleriyle ilgili hayata geçireceğimiz yenilikleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. O zamana kadar herkese keyifli bir I/O etkinliği diliyorum!”