Sosyal Medya

Otomobil

SAP ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı güçlerini birleştiriyor

SAP ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, yarış pistinde ve dışında verimliliği artırmak için güçlerini birleştiriyor. SAP, 2024 yılında başlayacak uzun vadeli anlaşmayla Mercedes-AMG PETRONAS F1 takımının resmi partneri olduğunu açıkladı.

 

SAP ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı güçlerini birleştiriyor

 

SAP ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, yarış pistinde ve dışında verimliliği artırmak için güçlerini birleştiriyor. SAP, 2024 yılında başlayacak uzun vadeli anlaşmayla Mercedes-AMG PETRONAS F1 takımının resmi partneri olduğunu açıkladı.

Kurumsal uygulama yazılımları pazarının lideri SAP SE (NYSE: SAP), Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı ile 2024’ten itibaren çok yıllı bir ortaklığa imza attığını duyurdu.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı’nın yeni resmi partneri olan SAP, operasyonel verimliliğin artırılması ve verilerden yeni içgörüler elde ederek performans kazanımları sağlanması için çalışacak. SAP’nin bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü S/4HANA Cloud’ın özel sürümü, takımın yararlanacağı teknolojilerin temelini oluşturacak ve SAP’nin yapay zeka ve bulut çözümleri karar süreçlerine destek olmaya, kaynakların optimizasyonuna ve BT altyapısının geleceğe hazır olmasına olanak tanıyacak.

Formula 1’de başarının temel taşını verimlilik oluşturuyor. Bu çerçevede, Mercedes-AMG PETRONAS F1 ile SAP arasındaki ortaklığın iki odak noktasıdan biri takımın karmaşık tedarik zincirini optimize etmek, diğeri ise maliyetle ilgili zorlukları yönetmek olacak. Formula 1, tavan maliyet uygulaması ile takımların her sezon ne kadar harcayabileceğini kısıtlıyor ve bu baramin aşılması halinde ciddi cezalar uyguluyor. Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, bu karmaşık uygulamaya karşın SAP S/4HANA Finans çözümünü kullanarak kaynakları daha verimli dağıtmayı, etkin kullanmayı ve gerekli tasarrufları gerçekleştirmeyi planlıyor. Takım, SAP Business AI iş zekası teknolojisi ile maliyetleri ve nihai bütçe ihtiyaçlarını tahmin edebilecek, tedarik zincirinin ve stoklanmış ürünlerin optimizasyonunu sağlayabilecek.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, bu en ileri teknoloji operasyonunu yürütmek için güvenli ve geleceğe hazır bir bulut ortamı sunan SAP S/4HANA Cloud’un özel sürümünü kullanacak. Takım ayrıca şeffaf, akıllı bir kurumsal mimari uygulamak için SAP Build çözümlerinden ve SAP Business Technology Platform’undan yararlanacak; organizasyon içindeki çeşitli kaynaklardan gelen veri ve sistemleri tek bir görünümde birleştirecek. Böylece kritik otomobil bileşenleri için teslim sürelerinin kısalması ve yarış hafta sonları boyunca parçaların kesintisiz akışı sağlanabilecek.

SAP’nin pazarlama ve çözümlerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Julia White, “Formula 1, her birim artışın önemli sonuçlar doğurduğu, teknolojik açıdan dünyanın en yenilikçi sporlardan biri. Formula 1 takımlarının karşı karşıya olduğu zorlu koşullar göz önünde bulundurulduğunda, motor sporları, yetenekleri ve mühendislikte mükemmelliği sergilemek için küresel bir platform sağlıyor. Ancak yarış günü pistteki performansın ötesinde, perde arkasında çok şey oluyor. SAP olarak, yarış arabaları kadar operasyonların da ince ayara sahip olmasını sağlamak için Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bu ortaklık, otomotiv endüstrisine yeni bir ufuk açma potansiyeline sahip. Formula 1, otomotiv endüstrisi için en son yeniliklerin keşfedildiği ve ilk kez tanıtıldığı bir ortam sunuyor. SAP ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, diğer SAP müşterilerinin kullanabileceği, işlerini şekillendirecek ve Formula 1 içgörüleriyle desteklenen yeni inovasyonlar ortaya koyacak.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı CEO’su ve Takım Lideri Toto Wolff ise şunları söyledi: “SAP’nin Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı’nın Resmi Takım Partneri olmasından mutluluk duyuyoruz. Her iki kurumun da ortak mirası; yenilikçiliğe ve gelişime duyduğumuz bağlılık pistteki performansımıza anlamlı katkılarda bulunacak. 2024’ten itibaren verimliliğimizi artırmamıza yardımcı olmak üzere alanında küresel bir lider olan SAP’den daha iyi bir ortak düşünemezdik.”