Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Sonunda Google Maps Türkiye’de!

Uzun süreden sonra Google Maps Türkiye App Store'undaki yerini aldı. Ayrıca güncellenen Google Maps uygulamasını, Türkiye'de sesli navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz.

Uzun süreden sonra Google Maps Türkiye App Store’undaki yerini aldı. Ayrıca güncellenen Google Maps uygulamasını, Türkiye’de sesli navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz.

Google’ın haritalar uygulaması olan Google Maps, uzun bir süredir Türkiye App Store’unda yer almıyordu. Google Maps, bugün güncellenerek yeni sesli navigasyon özellikleri ile Türkiye App Store’undaki yerini aldı.

Google Maps, Sesli Navigasyon özelliğine kavuştu!

Google Maps Türkiye App Store’da yerini almasının yanında sesli navigasyon sistemini de devreye soktu. Artık Google Maps uygulaması ile navigasyon sistemindeki sesli trafik uyarları, rota üzerindeki trafik akışı ve trafik ile ilgili son durumlar sesli olarak Türkiye kullanıcılarına sunulacak.

Türkiye’deki Google kullanıcılarını sevindiren bir diğer gelişme de daha önce sadece Kıbrıs olarak yer alan, ancak Türkiye’deki tüm haritalarda KKTC olarak adlandırılan bölgedeki isim sorunun da giderilmiş olması. Genel Kurmay Başkanlığı’na bağlı Harita Genel Komutanlığı, Türkiye’de kullanıma sunulan ticari haritalarda bu maddeye özellikle dikkat ediyor.

google-maps-turkiye

Google Maps’i güncelleyin!

Android kullanıcılarının sesli navigasyon özelliğini kullanmak için Google Maps uygulamasını güncellemesi yeterli olacak. iOS kullanıcıları ise aşağıdaki indirme bağlantıdan Google Maps (Google Haritalar) uygulamasını indirebilir.