Sosyal Medya

Android

Sony’nin yeni Xperia XA1 ve XA1 Ultra Modelleri, Super Slow Motion Kamera!

Sony’nin yeni Xperia XA1 ve XA1 Ultra Modelleri, Super Slow Motion Kamera!Kusursuz fotoğraf: Sony’nin yeni Xperia XA1 ve XA1 Ultra!

Sony’nin yeni Xperia XA1 ve XA1 Ultra Modelleri, Super Slow Motion Kamera!

Barselona, Mobil Dünya Kongresi, Sony Mobile, yenilenen “X” serisinin nefes kesen iki süper orta sınıf modeli Xperia XA1 ve 6 inç ekrana sahip Xperia XA1 Ultra’yı tanıttı.

 

Kusursuz fotoğraf: Sony’nin yeni Xperia XA1 ve XA1 Ultra modelleri üstün kamera kalitesini süper orta sınıf yelpazesine taşıyor.

  • XA1 (5 inç) ve XA1 Ultra (6 inç), 23MP sensörlü ve en son teknolojiye sahip kamera özellikleri ile beklentilerinizin ötesine geçiyor
  • Tam genişlikte bir ekran ile kesintisiz mükemmel tasarım
  • Çevrimiçi aktif olanlar için kusursuz performans ve yüksek hız

 

Geçen yılın XA modellerinin başarısını daha da ileriye taşıyan Sony, XA1 ve XA1 Ultra modellerinde ekrandan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan kesintisiz harika tasarımla, üst seviye kamera özellikleri ve sekiz çekirdekli işlemci ile karşınıza çıkıyor.

Beklentilerinizi aşan fotoğraflar çekin

XA1 ve XA1 Ultra’da 23MP yüksek çözünürlüklü mobil sensör için 1/2.3” Exmor™RS, parlak F2.0 lens ile düşük ışık koşullarında bile muhteşem fotoğraflar elde etmenizi sağlayan kamera uzmanlığı, Sony’nin dijital fotoğraf makinesi bölümünden alındı. Cihazı açtıktan sonra 0.6 saniye içinde çekim yapabilme imkanı süper hızlı yolculuğunuzu garantilerken, hızlı ve hassas Hibrit Otomatik Odaklama sayesinde en plansız anlara her zaman odaklanmanızı sağlıyor.

Selfie dünyası için büyük önem taşıyan ön kameralar; Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra modellerinde geliştirilmiş şekilde mükemmeli sunmak için geliyor. Xperia XA1, üzerindeki 8MP; 23mm geniş açılı lens sayesinde grup selfie’lerinde bile kimseyi dışarıda bırakmadan her türlü kareyi çekmenize yardımcı oluyor. XA1 Ultra’da ise el titremesinin etkilerini ortadan kaldırmak ve düşük ışıktaki selfie’leri geliştirmek üzere Optik Görüntü Sabitleme özelliğinin yanı sıra; yüzünüzü doğal şekilde aydınlatacak akıllı selfie flaşlı 16MP ön kamerası bulunuyor. Her iki modelde de yer alan ‘El Deklanşörü’ kamera özelliği tek bir el hareketi ile mükemmel selfie’yi çekmenize imkân tanıyor.

Uçtan uca güzellik

2016 yılında hayata geçirilen harika kenarsız tasarım; kıvrımları elinize mükemmel şekilde oturmasını sağlayan kesintisiz bir yüzey illüzyonu yaratmak üzere yeniden düzenlendi. XA1 üzerindeki uçtan uca HD (720p) 5 inç ekran ve XA1 Ultra üzerindeki Full HD (1080p) 6 inç ekran; net ve keskin bir izleme deneyimi sağlamak için görüntüleme teknolojileri ile de destekleniyor. Üst ve alt kısımlardaki elmas kesimli yüzeyde Sony işçiliği net şekilde görülürken; alüminyum kenarlarda kullanılan materyal elde zengin bir his yaratıyor.

Enerji tasarrufuna sahip sekiz çekirdekli MediaTek işlemci; internet araması yaparken, video izlerken ve en sevdiğiniz oyunu oynarken dahi size hızlı ve benzersiz bir deneyim sağlıyor.

Hem XA1 hem de XA1 Ultra, akıllı telefonun kullanım ömrü boyunca daha uzun süren bir performans sağlamak üzere tasarlandı. Qnovo Adaptive Charging, pilin kullanımını takip ederek ömrünü azami düzeye çıkartmak için şarj akımını ayarlıyor. Stamina Modu ise bazı fonksiyonları kapatıp pil ömrünü arttırarak en çok ihtiyaç duyduğunuzda pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Sony’nin Smart Cleaner’ı, zaman içinde bozulma olmaksızın en iyi hız ve performansı elde etmek için; önbelleği ve kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak temizleyerek cihazınızın performansını ve belleğini akıllıca yönetiyor. Ayrıca, her iki model de sadece birkaç dakikalık şarj ile saatler süren hızlı şarjı destekliyor.

Hayatı kolaylaştır

Xperia XA1, 26 Nisan 2017’de ABD’ye 300 dolar karşılığında satışa çıkarken Xperia XA1 Ultra için henüz fiyat belli değil. Yaz sonunda gelecek.

Engadget