Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Spotify’ın itirazı sonuça bağlandı! Apple’a, AB’den 1.8 Milyar Euro Ceza!

Apple'a Avrupa Birliği'nden 1,8 Milyar Euro ceza geldi. Spotify'ın itirazı sonrasında Apple Store'daki hakim güçün kötüye kullanıldığına kanaat getiren Avrupa Birliği yaklaşık 2 Milyar dolarlık bir ceza kesti. 

Spotify’ın itirazı sonuça bağlandı! Apple’a, AB’den 1.8 Milyar Euro Ceza!

 

Spotify’ın İtirazı Apple’a, Avrupa Birliği’nden 1.8 Milyar Euro Ceza Yedirdi!

Apple’a Avrupa Birliği’nden 1,8 Milyar Euro ceza geldi. Spotify’ın itirazı sonrasında Apple Store’daki hakim güçün kötüye kullanıldığına kanaat getiren Avrupa Birliği yaklaşık 2 Milyar dolarlık bir ceza kesti. 

 

Avrupa Komisyonu, müzik platformu Spotify’in itirazı sonrası Apple’a ‘App Store uygulamalarında hakim konumunu kötüye kullandığı’ gerekçesiyle 1,8 milyar euro (2 milyar dolar) para cezası verdi.

Avrupa Komisyonu, Apple’a Apple Store uygulamalarını kötüye kullandığı gerekçesiyle para cezası verdi.

AB Komisyonu’nun rekabetten sorumlu ismi Margrethe Vestager

“On yıldır Apple, Apple Store yoluyla müzik hizmetlerinin dağıtımında pazardaki hakim konumunu kötüye kullandı. Bunu da gelişticileri Apple ekosistemi dışında daha uygun fiyatlı alternatifleri kısıtlayarak yaptılar” değerlendirmesini yaptı.

Apple ise bir açıklama yaparak cezaya itiraz etti ve düzenleyicilerin rekabetçi, hızla büyüyen gerçekleri yok saydığını belirtti.

Spotify 2019 Yılında Tekelcilik Davası Açmıştı!

Spotify’a göre, Apple, kullanıcılarını kendi müzik dinleme platformu olan Apple Music’i kullanmaya mecbur ediyor ve bu durum haksız rekabete sebep oluyordu.