Sosyal Medya

Eğitim

T3 VAKFI “ÖZDEMİR BAYRAKTAR MİLLİ TEKNOLOJİ BURS PROGRAMI” Başvuruları Başladı!

T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı sayesinde 2 bin öğrencinin gelişimine katkı sağlayacak.

T3 VAKFI “ÖZDEMİR BAYRAKTAR MİLLİ TEKNOLOJİ BURS PROGRAMI” Başvuruları Başladı!

Teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle önemli projelere imza atan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, yetenekli gençlere burs desteği sağlamaya devam ediyor. Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ile toplam 2 bin öğrenciye aylık 1200 TL’ye kadar burs desteği verilecek. Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Desteği Burs Programı olmak üzere 3 farklı destek programı ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak. Burs programına başvurular 30 Kasım tarihinde sona erecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere karşılıksız sunulan burs programları bu yıl Milli Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar adına gerçekleştirilecek. Yetenekli gençlerin teknoloji geliştirilmesi süreçlerine katılmasını sağlayan T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı sayesinde 2 bin öğrencinin gelişimine katkı sağlayacak.

Eğitimin Farklı Düzeylerinde Karşılıksız Burs Desteği Sağlanıyor

İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile katılımcılara sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanıyor. T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1200 TL burs desteği verilecek.

T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile katılımcıların yetkin oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde yer almak üzere lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği program ile 400 kişiye 10 ay boyunca aylık 1200 TL burs desteği sağlanacak. Türkiye genelinde ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programı ile 1500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 750 TL burs desteği sağlanacak.

Burs Programına Başvurular 30 Kasım’da Sona Erecek

Başvuruların 30 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için katılımcılar T3 Vakfı kurumsal yönetim sistemi üzerinden ulaşabilecekleri https://turkiyeteknolojitakimi.org/burs-programlari.html sayfasından program detaylarını inceleyebiliyor ve başvuruda bulunabiliyor. Burs programından kabul alan öğrenciler, teknolojinin farklı alanlarında Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak başarılı çalışmalara ortak olacak.

www.turkiyeteknolojitakimi.org