Sosyal Medya

Otomobil

Toyota Hybrid FFV, Şeker Kamışından Üretilen Yakıt Kullanıyor

Toyota'nın Yeni Hibrit Aracı Şeker Kamışından Üretilen Yakıt Kullanıyor.Toyota Hybrid FFV Prototipi Özellikleri Neler?

Toyota’nın Yeni Prototipi Şeker Kamışından Üretilen Yakıtı Kullanabiliyor

Toyota Hybrid FFV Prototipi Özellikleri Neler?

Alternatif yakıt deyince aklımıza ilk gelenleri sıraladığımızda neler geliyor. LPG, elektrik, biodizel vs. Ancak bunların arasına şeker kamışından elde edilen yeni alternatif yakıtı da artık ekleyebiliriz.

Toyota, dünyanın ilk alternatif yakıt özellikli hibrit aracının prototipini tanıttı. Hybrid FFV (flexible-fuel vehicle/esnek yakıt hibrit) olarak adlandırılan prototipte, araç sahibinin tercihine göre benzin veya şeker kamışından üretilen etanol kullanılabiliyor. Bu yeni yakıt sistemi aynı zamanda Toyota’nın kendini kanıtlamış hibrit sistemi tarafından destekleniyor.

Toyota'nın Yeni Hibrit Aracı Şeker Kamışından Üretilen Yakıt Kullanıyor

Hybrid FFV prototipi, Toyota’nın yüksek enerji verimliliği sunan ve CO2 emisyonunu büyük ölçüde azaltan hibrit sisteminin en yeni ürünü. Yüzde 100 geri dönüşümlü etanol yakıtını kullanarak CO2 salımının düşürülmesine büyük oranda katkıda bulunan Hybrid FFV için Toyota Prius modeli baz alındı.

Toyota, Hybrid FFV’nin geliştirilmesi ile 2050 yılına kadar CO2 emisyonunu yüzde 90 oranında azaltma hedefi yolunda önemli bir adım attı. Hybrid FFV’nin pazara sunulması ile birlikte gerçek yol koşullarında veriler toplanmaya başlanacak ve sistemin etkinliği, dayanıklılığı ve performansı daha da geliştirilecek.

Toyota