Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

TPAY Mobile, 2022 yılı 1. Çeyrek sonuçlarını değerlendirdi!

Orta Doğu ve Afrika’nın (MEA) lider mobil ödeme sağlayıcısı TPAY Mobile, mart ayının son günlerinde düzenlediği ve “Engage & Align” başlığını taşıyan strateji toplantısıyla 2022 yılı 1. Çeyrek sonuçlarını değerlendirdi. 

TPAY MOBILE, 2022’ye HIZLI BAŞLADI

Orta Doğu ve Afrika’nın (MEA) lider mobil ödeme sağlayıcısı TPAY Mobile, mart ayının son günlerinde düzenlediği ve “Engage & Align” başlığını taşıyan strateji toplantısıyla 2022 yılı 1. Çeyrek sonuçlarını değerlendirdi.

17 ülkede 37 operatör ile girdiği işbirliği sayesinde mobil ödeme alanında yaklaşık 1700 üye işyerine uçtan uca çözümler sunan TPAY Mobile’ın Kahire ofisi ile İstanbul ofisini zoom uygulaması üzerinden online ortamda bir araya getiren değerlendirme toplantısında, 2022 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki bütçe gerçekleşmesi de ülkeler bazında değerlendirildi. Yaklaşık 180 kişinin katıldığı toplantıda, küresel ekonomik çalkantılara ve Avrupa’nın hemen dibinde patlak veren savaşa rağmen TPAY Mobile’ın bir kez daha pazar ortalamasının üzerinde büyüme gerçekleştirdiği, şirketin 2020 yılında bünyesine kattığı Payguru’nun ise belirli alanlarda yüzde 70’in üzerinde bir büyüme kaydettiği görüldü.

COVID-19 pandemisi nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra ilk kez gerçekleştirilen toplantıda, TPAY Mobile CEO’su Sahar Salama, şirket olarak büyüme çabalarını 2022’de Payguru ile birlikte hızlandırmayı hedeflediklerini vurguladı. Selamet, şöyle konuştu: “Üç kıtada sunduğumuz ürün ve hizmet yelpazesini genişletme stratejimiz 2022 ile birlikte daha iddialı hale geldi. TPAY Mobile’ı büyütme yolunda en büyük desteklerden birini, özellikle telekomünikasyon, oyun, video-streaming alanları ile gerçek hayat uygulamalarında Türkiye’de başarılı olmuş iş modellerini Sahra Altı Afrika ülkelere aktarmasını arzuladığımız Payguru’dan, yani Türk iş ortaklarımızdan alıyoruz.”

 Payguru’nun CEO’su ve TPAY Mobile Küresel İşbirliği, Türkiye ve Sahra Altı Afrika Başkan Yardımcısı Işık Uman

Türkiye’nin lisanslı ilk mobil ödeme kuruluşu Payguru’nun CEO’su ve TPAY Mobile Küresel İşbirliği, Türkiye ve Sahra Altı Afrika Başkan Yardımcısı Işık Uman ise şunları söyledi:

 “Türkiye ofisinin TPAY portföyündeki önemini de gösteren toplantıda özellikle oyun sektöründe sunduğumuz alternatif ödeme çözümlerimizi Batı Afrika, Kenya ve Güney Afrika gibi ülkelere taşıyabilme potansiyelimizi de konuştuk. Üye işyerlerimize, Orta Doğu ve Afrika ülkelerindeki çok sayıda telekom operatörünün abonelerinden de tahsilat yapabilmelerinin yolunu açacak bu adımların İstanbul’un finans merkezi olma vizyonuna da uygun olması ayrıca memnuniyet verici.”

“Engage & Align” başlıklı toplantıda paylaşılan sonuçlar, Payguru’nun, dijital platformlar üzerinden verdiği “Mobil Ödeme” ve “Nakit Ödeme & Banka Havalesi” hizmetleriyle, 2022’nin ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, ciro bazında yüzde 29,60’luk bir büyüme kaydettiğini gösteriyor. TPAY Türkiye ofisinin ilk çeyrek sonuçları, şirketin 2021’in son çeyreğine kıyasla da gelirlerinde yüzde 21,57’lik bir artış yakaladığına işaret ediyor.

Payguru, en büyük artışa üye işyerlerine dijital platform altyapısı üzerinden verdiği “Nakit Ödeme & Banka Havalesi” hizmetiyle ulaştı. Firmanın 2022’nin ilk çeyreğinde bu segmentteki cirosu, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 74,11 oranında arttı. “Nakit Ödeme & Banka Havalesi” alanındaki ilk çeyrek sonuçları, Payguru’nun 2021’in son çeyreğine kıyasla ise gelirlerinde yüzde 70,74’lük bir artış yakaladığını gösteriyor.