Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Turkcell, Ericsson Mediation Platformunu Modernize Etti

Turkcell, Ericsson Mediation platformu sistemlerini yükselterek Ericsson ile olan köklü iş birliğini pekiştiriyor. Bu adım, 5G de dahil olmak üzere farklı nesil ağlarda verimlilik ve yönetim araçları sunarak Turkcell'in devam eden İş Destek Sistemlerinin (BSS) gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve mobil ağın veri artışını yönetebilme kapasitesini iyileştiriyor.

Turkcell, Artan Teknoloji Taleplerine Yanıt Vermek İçin Ericsson Mediation Platformunu Modernize Etti

  • Ericsson Mediation, Turkcell bünyesinde yer alan mevcut çevrim içi çözümü geliştirerek eski arayüzleri yeniliyor ve donanımların modernleşmesini sağlayarak performans kazandıracak dönüşümü mümkün kılıyor.
  • Bu iş birliği, 5G de dahil olmak üzere farklı nesil ağları destekleyen dijitalleşme potansiyelini arttıracak.

Turkcell, Ericsson Mediation platformu sistemlerini yükselterek Ericsson ile olan köklü iş birliğini pekiştiriyor. Bu adım, 5G de dahil olmak üzere farklı nesil ağlarda verimlilik ve yönetim araçları sunarak Turkcell’in devam eden İş Destek Sistemlerinin (BSS) gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve mobil ağın veri artışını yönetebilme kapasitesini iyileştiriyor.

Ericsson Mediation, iletişim servis sağlayıcının ağında veri işlemeden, protokol uyumluluk dönüştürmelerine kadar çeşitli işlevler açısından önemli bir rol oynuyor. Ericsson Mediation; yakınsanmış (converged), toplu (batch), çevrim içi aracılık (online mediation) ve akış aracılığı (stream mediation) özellikleriyle Bilgi Teknolojisi, 5G ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanlarında farklı kullanım senaryolarını destekliyor. Ürün, iletişim servis sağlayıcılarda yerinde kullanım, sanal kullanım ve buluta özel kullanım modelleri gibi çeşitli kullanım seçenekleri sunuyor.

Stabil, esnek ve tekbiçimli (uniform) veri arayüzü işlevi gören Ericsson Mediation, ağı daha sade hale getirip Turkcell’in operasyon maliyetlerini ve ilk yatırım maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Bu güncelleme, arayüzleri REST arayüzleriyle değiştirerek Turkcell’in mevcut çözümünü geliştirirken, aynı zamanda Turkcell’e yaratıcı uygulamalar sunarak ücretlendirme ve faturalandırma gibi önemli alanlarda çözümlerin hızla kullanılmasını sağlıyor.

Turkcell, en yeni Ericsson Mediation yazılımına geçiş yaparak 5G kullanım senaryolarını hayata geçirmeye ve 5G Çağrı Detay Kayıtlarını (CDR) ağ içinde işlemeye hazır hale gelecek.

Turkcell Endüstriyel ve Finansal Teknoloji Çözümleri Direktörü Ebru Yeldan Gülmez:

Ericsson ile iş birliğimiz, her geçen gün daha fazla dijitalleşen müşterilerimize gelişmiş deneyimler sunma taahhüdümüzü destekliyor. Ericsson Mediation platformunu modernize ederek, sektörün ihtiyaçlarına daha hızlı uyum sağlayabilecek ve veri artışına cevap verebilecek bir ortam yaratıyoruz. Böylece müşterilerimize sadeleştirilmiş iş akışları sunabileceğiz. Ericsson Mediation’ın dönüşüm yolculuğumuzda bize hız kazandıracağından, operasyonel çevikliğimizi artıracağından ve ağımızın performansını önemli ölçüde iyileştireceğinden eminiz.” 

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın:

Turkcell’in Ericsson Mediation Platformunu yenileyerek elde edeceği farklı özellikler, operatörün hizmet verdiği alanlardaki stratejik dönüşümünü sağlayacak. Aynı zamanda Turkcell’i 2G’den 4.5G’ye ve gelecekte 5G’ye kadar tüm nesillerdeki operasyon sayısında yaşanacak artışa hazırlayacak. Ericsson Mediation, Turkcell’e Türkiye genelinde müşteri deneyimlerini iyileştirme konusunda yardımcı olacak. Turkcell bu modernizasyon ile hizmetlerini yönetmek ve basitleştirmek için gereken çözümleri hızlı bir şekilde kullanıma alacak.” 

Dünyanın dört bir yanında 230’dan fazla müşterisi olan ve her gün milyarlarca veri kaydını yöneterek performansını kanıtlayan Ericsson Mediation, Turkcell’in Türkiye genelinde dijitalleşmeyi ileriye taşıyan hizmetler sunmasına olanak tanıyacak olağanüstü stabil, öngörülebilir ve doğruluğa sahip bir aracılık (mediation) platformu olarak hizmet vermeye devam ediyor.