Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Türkiye Güvenlik Çözümleri Pazarı İvmeli Büyümesini Sürdürüyor

Türkiye’nin en büyük bağımsız güvenlik yöneticileri buluşması 5. IDC Türkiye Güvenlik Zirvesi, sektör liderlerini 22 Eylül 2022’de Four Seasons Hotel The Bosphorus’ta bir araya getirecek.

Türkiye Güvenlik Çözümleri Pazarı İvmeli Büyümesini Sürdürüyor

Türkiye’nin en büyük bağımsız güvenlik yöneticileri buluşması 5. IDC Türkiye Güvenlik Zirvesi, sektör liderlerini 22 Eylül 2022’de Four Seasons Hotel The Bosphorus’ta bir araya getirecek. “Güçlü Güvenlik Duruşu için 360 Derece Güvenlik” temasıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, BT güvenliği liderleri siber güvenlik alanındaki deneyim ve gelecek beklentilerini paylaşacak.  

IDC Türkiye’nin araştırmaları; şirketlerin, 2022 yılında güvenlik stratejilerini sıfır güven yaklaşımı çerçevesinde gözden geçireceklerini, bilişim teknolojileri altyapılarının güvenliğini güçlendireceğini, operasyonel teknoloji, veri gizliliği ve veri güvenliği alanında yatırımlarını sürdürmeyi planladıklarını ortaya koyuyor. Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı bilgi güvenliği buluşmalarını gerçekleştiren International Data Corporation (IDC) Türkiye, 5. IDC Türkiye Güvenlik Zirvesi ile siber güvenliğin geleceğine ışık tutacak. BT güvenliği üst düzey yöneticilerine yönelik zirve, IDC’nin 15’ten fazla iş ortağının katkılarıyla gerçekleşecek.

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli global şirketlerinin bilişim yöneticilerinin konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, sektördeki deneyim paylaşımını ve dayanışmayı artırmayı hedefliyor. Bir tam gün sürecek, IDC analist sunumları, CISO oturumları, paralel oturum ve teknoloji odaklı çalışma gruplarının yer alacağı etkinlikte bugünün ve yarının güvenlik stratejilerine yön verecek konuları, farklı sektörlerin önde gelen bilişim teknolojileri güvenlik yöneticileri tarafından değerlendirilecek.

Siber güvenlik tüm detaylarıyla işlenecek

IDC ev sahipliğinde, Türkiye’nin lider markalarında görev alan 130’dan fazla bilişim liderinden oluşan danışma kurulunun katkılarıyla planlanan etkinlik programında; Fidye Yazılımlarının Gelişmekte Olan Yıkıcı Yetenekleri, Tedarik Zinciri Saldırılarından Alınan Büyük Hasarlar, Bulut Güvenliği, Uzaktan Çalışma ile Artan İçeriden Gelen Tehditler gibi konular yer alacak. IDC Türkiye Araştırma Müdürü Yeşim Öztürk’ün Güçlü Güvenlik Duruşu için 360 Derece Güvenlik başlıklı oturumuyla başlayacak zirvede; Türkiye’nin önemli markalarının bilişim liderleri, Siber Güvenlik – Farklı Bir Biçimde Düşünmek, Yeni Nesil Siber Güvenlik Otomasyonu, İşyerinden İş Gücü Güvenliğine ve Buluta Güvenli Geçişi Sürdürme gibi konularda deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

IDC Türkiye Başkan Yardımcısı ve Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları

“Dijital güven oluşturmak bir iş zorunluluğudur”

IDC Türkiye Başkan Yardımcısı ve Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları;

“Yaşadığımız son on yıl şirketlere birçok ders verdi. Birincisi, siber suçlular ‘iyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin’ söylemini oldukça iyi değerlendiriyor. Bir diğeri, dijital güven kavramının dijital çağda bir iş zorunluluğu haline gelmesi. Tüm bunların merkezinde her zaman olduğu gibi güvenlik var. Gizlilik ve uyumluluktan sürdürülebilirliğe; e-ticaretten güvenilir ekosistemlere, etik ve şeffaflıktan, marka itibarı ve sadakatine kadar güven birçok kavramı kapsar. Dijital güven oluşturmak bir iş zorunluluğudur, ancak işin dokusunun bir parçası olmasını sağlamak için yönetim kurulu düzeyinde liderlik ve yönetişim gerektirmektedir. IDC olarak, inovasyon çağında güvenlik teknolojilerinin şirketler için bir fırsat ve hatta inovasyonun hızlandırıcısı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle 5. IDC Türkiye Güvenlik Zirvesi’nde, güven ve güvenlikle ilgili birçok konuyu derinlemesine konuşacağız. Sektörel deneyim paylaşımları ve güvenlik ekosistemiyle yaratacağımız sinerjinin, etkinliğimizde sunacağımız birçok katma değerden sadece birkaçı olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

IDC Türkiye Araştırma Müdürü Yeşim Öztürk; 

“Artık değişim yeni normal haline geldi”

Zirveyle ilgili görüşlerini paylaşan IDC Türkiye Araştırma Müdürü Yeşim Öztürk;

“Siber güvenlik gerçeklerine baktığımızda; artık değişimin yeni normal haline geldiği söyleyebiliriz. 2022 yılı başında globalde belirlenen siber güvenlik gerçeklerinin geçtiğimiz 3 aylık kısa bir dönem içinde değişime uğradığını görüyoruz. Ukrayna-Rusya savaşı, kur dalgalanması, enflasyon baskısı, global tedarik zinciri problemleri, sürdürülebilirlik çabaları bize risklerin sürekli değiştiğini ve şirketlerin yeni bir risk altında kalma olasılıklarının anlık olduğunu tekrar hatırlatıyor. Bir sonraki karmaşık saldırının nereden geleceğini bilemeyen güvenlik uzmanları, tehdit istihbaratı, olayları tespit, müdahale ve cevap, kimlik ve erişim yönetimi, bulut güvenliği, veri güvenliği vb. alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda, regülasyonel uyumluluk ve veri gizliliği ise dijital dönüşümü gerçekleştirme hedeflerinde güvenlik stratejilerinde ilk sırada gelmeyi sürdürüyor” dedi.

 

Daha fazla bilgi için 5. IDC Türkiye Güvenlik Zirvesi “https://www.idc.com/event/ciso2022” web sitesini ziyaret edebilir, #IDCSecurity2022 hashtag’ini kullanarak etkinlikle ilgili paylaşımı yapabilirsiniz.