Sosyal Medya

Otomobil

Türkiye’de 2018 Yılın Otomobili “HYUNDAI IONIQ HYBRID” Oldu

Türkiye'de 2018 Yılın Otomobili “HYUNDAI IONIQ HYBRID” Oldu. “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi Hyundai IONIQ Hybrid oldu. Hangi otomobil kaç puan aldı?

TÜRKİYE’DE YILIN OTOMOBİLİ “HYUNDAI IONIQ HYBRID”

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenen ve tüm aşamaları büyük heyecana sahne olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi Hyundai IONIQ Hybrid oldu.

2018 Yılın Otomobili

OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinden toplamda 3820 puan alan Hyundai IONIQ Hybrid birinciliğe ulaştı. Yarışmanın ilk yılında Skoda Superb, geçtiğimiz yıl da Renault Megane Sedan bu önemli ödülün sahibi olmuştu.

Yarışmanın ilk etabında; 23 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.


“Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise Hyundai IONIQ Hybrid; BMW 5 Serisi, Ford Fiesta, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC60 modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Hyundai IONIQ Hybrid, “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

2018 Yılın Otomobili –  Hangi otomobil kaç puan aldı?

  • Hyundai IONIQ ​3820
  • Peugeot 5008​ 3340
  • Skoda Kodiaq​ 2980
  • BMW 5 Serisi ​2340
  • Volkswagen Polo​ 2260
  • Volvo XC60 ​​2260

Hyundai IONIQ Hybrid