Sosyal Medya

Genel

İstanbul’da Turkuaz Taksi Dönemi, Rengi de Fiyatı da Farklı Olacak!

Turkuaz Taksi Dönemi Geliyor, Rengi de Fiyatı da Farklı olacak Hizmet Başlıyor. İstanbul'da Lüks Taksi Dönemi, ÖTV indirimi yaradı da kime?

İstanbul’da Turkuaz Taksi Dönemi Geliyor!

ÖTV indiriminde faydalanan Taksiciler araçlarını bir bir yeniledi. Lüks Taksiler için ayrı fiyat ve renk uygulaması!

ÖTV indirimi sonrası eski taksiler bir bir yenilendi. ama? Şimdi de Lüks Taksi Uygulaması kafalarda soru işareti yaratıyor!

Zira  güzel yurdum da bir çok şey de olduğu gibi lüks taksi fiyatları da daha sonra standart hale gelebilir.  ÖTV indirimi sonrasında lüks taksi hizmeti birçok ilde başlarken sıra İstanbul’a geldi.

Lüks Taksi Hizmeti Kullanmanın Bedeli Farklı Olacak!

Ancak lüks takside indi-bindi ücreti normalinden farklı olarak yüzde 15 zamla 9.95 lira olacak.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da indi-bindi tarifesiyle birlikte yeniden gündeme gelen taksiler, lüks çeşitleriyle de konuşulacak. Hurriyet’te yer alan habere göre İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, lüks taksilerin İstanbul’da da yakın zamanda görülebileceğini söylerken, “Hükümetimizin taksici esnafına göstermiş olduğu ÖTV muafiyeti desteğine duyarsız kalmadık” dedi.

Uğur, taksilerde konforun ve kalitenin artmasını istediklerini ifade ederken,

“ÖTV muafiyeti İBB tarafından da desteklenince lüks taksilerde taksimetre ücretlerinin yüzde 15 zamlı uygulanmasına karar verildi. Karara göre D segmenti taksi kullananlar bu imkândan yararlanabilecek. Elektrikli otomobiller için de lüks taksi şartları geçerli olacak. Lüks taksilerde taksimetre açılış ücreti 3.95, kilometre 2.40, indi-bindi 9.95 olacak. Araç değiştirme yaşı lüks taksilerde 8 yıl olacak. Lüks taksiler normal taksilerde ayırt edilebilmesi için turkuaz renkte olacak” şeklinde bilgi verdi.

Turkuaz Taksi Dönemi Geliyor, Rengi de Fiyatı da Farklı olacak Hizmet Başlıyor. İstanbul’da Lüks Taksi Dönemi, ÖTV indirimi yaradı da kime yaradı kestiremiyorum!