Sosyal Medya

Mobil

Twitter Lite: İnternet Bağlantısı Yavaş Kullanıcılar için Yayınlandı

Twitter Lite, Veri kullanımını en aza indiren, yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, 1 MB’lık yer kaplayan Twitter Lite yayınlandı

Twitter Lite ’ı cihazınızın ana ekranına ekleyerek sadece tek bir tıkla Twitter’a girebilirsiniz.

Twitter Lite Bağlantı ve kota dostu yeni sürüm.Boyutu ise Sadece 1 MB

Her gün dünya çapında milyonlarca kişi anlık olarak neler yaşandığını öğrenmek için Twitter’a giriyor. Ancak Twitter’ı kullanırken yavaş internet bağlantısı; pahalı veri kotaları ve mobil cihazlarda yeterli alan kalmaması gibi bazı engeller çıkabiliyor.

GSMA’ya göre, 2016 sonu itibarıyla akıllı telefon kullanımı 3.8 milyara kadar büyümüşken mobil bağlantılar 2G bağlantı hızında hayli yavaş çalışıyor.

Veri kullanımını en aza indiren, 1 MB’lık yer kaplayan bir deneyim olan Twitter Lite ’ı yayınladı.

Twitter, veri kullanımını en aza indiren; yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, güvenilir olmayan mobil bağlantılarda hızla düzelebilen ve cep telefonunuz da ; sadece 1 MB’lık yer kaplayan bir deneyim olan Twitter Lite’ı yayınladı.

Ayrıca uygulamada hız olarak da ayarlama yaparak uygulamanın;  %30’e varan oranda daha hızlı yüklenmesini ve Twitter’da daha hızlı navigasyon yapılması sağlanmış.

Lite Sürüm Twitter Uygulaması; sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor. Twitter’ı; Twitter Lite ile milyonlarca kişi için daha erişilebilir hale getirilmiş. İhtiyacınız olan sadece akıllı bir telefon veya tarayıcıya sahip bir tablet.

Bunlara ek olarak kullanılan mobil veri miktarını daha da azaltan bir “veri tasarruf modu” da getirilmiş. Bu moddayken, tam yükleme gerçekleştirmeden önce fotoğraf ve videoları önizleme şeklinde görebilirsiniz. Böylelikle veri kullanımını %70 daha da azaltarak Twitter’ın mobil verinin daha fiyatlı olduğu alanlarda kullanılması sağlanmış.

twitter lite

Twitter Lite, Android cihazlardaki Google Chrome ve diğer günümüz tarayıcılarında ek özelliklere de sahip. Bundan böyle çok sayıda anlık bildirimler alacaksınız ve böylelikle gün içinde Twitter’da olanlar hakkında haberdar olacaksınız.

Geçici olarak bağlantınız kopsa da Twitter Lite size çevrimdışı destek de sağlayacak; böylece Twitter’ı kullanırken kesinti yaşamayacaksınız.

Bugünden itibaren Twitter Lite’ı akıllı telefonunuz veya tabletinizden mobile.twitter.com adresine girerek edinebilirsiniz. Twitter Lite ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.