Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Ücretsiz internet Desteği Aralık’ta Başlıyor

Ücretsiz internet Desteği Aralık'ta Başlıyor. Bedava İnternet Desteğinden Kimler Nasıl Faydalanacak ? Tüm detaylar Burada

Dar gelirli ailelere sağlanacak ücretsiz internet desteği aralık ayından itibaren başlıyor.

Ücretsiz internet Desteği dar gelirli 300 Bin kişiye teknolojiye ulaşma ve kullanma imkanı sağlayacak. Proje Aralık ayında faaliyete geçiyor. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yoksul vatandaşlara aralık ayı sonu itibarıyla sağlanacak, “ücretsiz internet” uygulamasından, yaklaşık 300 bin vatandaş yararlanacak. Bu destek için 40 milyon lira kaynak ayrıldı.

aile-ve-sosyal-politikalar-bakanligi-Ücretsiz internet Desteği Aralık'ta Başlıyor

Bedava İnternet Aralık Ayında Başlıyor. Ücretsiz internet desteği dar gelirli 300 Bin vatandaşı sevindirecek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde; Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ortaklığında başlatılan; ilk çalışmaları yaklaşık bir yıl önce başlatılan “ücretsiz internet” uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek.

Dar gelirli ailelere sağlanacak ücretsiz internet desteği ile bu ailelerin de teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahatça erişebilmesinin ve günümüz teknolojilerinden herkesin eşit bir şekilde yararlanmasının sağlanması hedefleniyor. Bu destek ile özellikle yoksul durumdaki çocukların “merdiven altı” olarak tabir edilen, onları kötü alışkanlıklara yönelten ruhsatsız internet kafelerden korunması da amaçlanıyor.

Ücretsiz internet Desteği

AİLE KORUMA ŞİFRELİ VE KOTALI

Yapılan planlamaya göre, aralık ayı sonu itibarıyla hayata geçirilmesi planlanan internet desteğinden 250-300 bin yoksul vatandaşın faydalanması öngörülürken, yardım programı için 40 milyon liralık kaynak ayrıldı. Güvenli internet uygulaması kapsamında “aile koruma” şifreli ve kotalı olarak sunulacak ücretsiz internet erişim desteği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) belirlenecek yoksul durumdaki vatandaşlara sağlanacak. Destekten faydalanmada temel kıstas olarak ailelerin gelir düzeyine bakılacak.

 

Koca bir Şehir ücretsiz internet kavuştu

Habertürk