Sosyal Medya

Genel

Vergi Borcumu Nasıl Öğrenirim? Süre 31 Ekim’de Doluyor

Haberinizin olmadığı vergi borcunuz çıkabilir. Bu durumda vergi borcumu nasıl öğrenirim? Devlete olan tüm borçlarınız bu adreste.

Haberinizin olmadığı vergi borcunuz çıkabilir. Bu durumda vergi borcumu nasıl öğrenirim?

Vergi Borcumu Nasıl Öğrenirim diye düşünenler için açıklama Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk’ten geldi. Ertürk, “Haberinizin olmadığı trafik, askerlik parası, nüfus cezası, seçim cezaları gibi borçlarınız olabilir. Bunları gib.gov.tr’den ya da mobil uygulamadan sorgulatın” dedi.

Vergi Borcumu Nasıl Öğrenirim? www.gib.gov.tr Devlete olan tüm borçlarınız tek adreste!

 

Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, vatandaşlara vergi borcu uyarısında bulundu. Ertürk, vatandaşların farkında olmadan vergi borçlusu olabileceğini belirterek, “Haberinizin olmadığı trafik, askerlik parası, nüfus cezası, seçim cezaları gibi borçlarınız olabilir. Bunları gib.gov.tr’den ya da mobil uygulamadan sorgulatın. Vatandaş genellikle bu tür cezaların farkında olmuyor” dedi. Ertürk, vatandaşın, aklına geldikçe ceza sorgulaması yapmasını önerdi. Ertürk, vergi yapılandırması ile güzel fırsatlar sunduklarını belirterek, vatandaşların kaçırmamasını istedi.

Vergi Borcunu Sorgulatma! www.gib.gov.tr  Yapılandırma süresi dolmadan vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz? Farkında olmadığınız tüm borçlarınız bu adreste.

.

 

Vergi Borcumu Nasıl Öğrenirim

Vergi borcumu nasıl öğrenirim?

Gelir İdaresi Başkanı Ertürk, bir grup gazeteciye vergi yapılandırmasına yönelik değerlendirmede bulundu. Ertürk, 31 Ekim’de vergi borçları için yapılandırma süresinin dolacağını belirterek, “Süre uzatımı olmayacakmış gibi vatandaş hassas olsun” ifadesini kullandı. Bu yapılandırmada, korkutma ya da zoraki yönlendirme gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Ertürk, “Mükellefler, vatandaşlar gönül rızası ile katılmalı, başvurmalı. Onlara şunu diyemeyiz: ‘İdare kapasitesi gelişti, çok daha etkili şekilde vergi ziyanına sebep olacak iş ve işlemleri takip ediyoruz, kanunla kendinizi koruma altına alın’. Vatandaş kararı kendisi versin. Güzel fırsatlar var kanunda. Kaçırmayın” dedi.