Sosyal Medya

Fintech

Vinci Girişim Sermayesi, Endüstri 4.0 Şirketi ThingTrax’e yatırım yaptı

İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi, dokuzuncu yatırımını İngiltere merkezli IoT tabanlı üretim takip platformu geliştiren ThingTrax’e yaptı. 

Vinci Girişim Sermayesi, Endüstri 4.0 Şirketi ThingTrax’e yatırım yaptı

 

İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi, dokuzuncu yatırımını İngiltere merkezli IoT tabanlı üretim takip platformu geliştiren ThingTrax’e yaptı. 

 

Vinci Girişim Sermayesi, 2018’den bu yana mobilite ve otomotiv teknolojileri, endüstri 4.0, tedarik zinciri, lojistik çözümleri, enerji yönetimi ve depolama alanlarında özellikle Almanya, İngiltere ve Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Vinci son olarak İngiltere merkezli ThingTrax’e ortak oldu. ThingTrax, eski üretim tesislerini otomasyon ve akıllı planlama yeteneklerine sahip, modern ve tamamen bağlantılı üretim tesislerine dönüştürmeyi hedefliyor.

 

ThingTrax’in 4.3 milyon Sterlin büyüklüğündeki Seri-A öncesi turu Concentric, Superseed ve Puma PE liderliğinde, Vinci Girişim Sermayesi, Haatch ve Portfolio Ventures’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Vinci Girişim Sermayesi’nin Seri A öncesi yatırım yaptığı ThingTrax, üretim süreçlerini optimize etmek, verimliliği artırmak ve operasyonel maliyetleri azaltmak isteyen şirketlere yönelik dijital çözümler sunuyor. Şirketin bulut tabanlı izleme platformu, üretim hatlarını, makine ve ekipmanlarını izleyerek veri topluyor, gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. Bu sayede üreticiler, üretim süreçlerini daha iyi anlayabiliyor, hataları önceden tahmin edebiliyor ve verimliliği artırabiliyor.

 

Veriye dayalı stratejiler ve trend tahminleri sayesinde, üretim yapan şirketler gelecekteki pazar koşullarına uyum sağlayabilme ve rekabetçilikte avantaj elde edebilme fırsatına sahip oluyor. Ayrıca, hataların azaltılması enerji kullanımı optimizasyonu gibi alanlarda da fayda sağlıyor. Şirketin akıllı üretim çözümleri, endüstriyel veri analitiği ve iş zekâsı ile desteklenerek, fabrikaların daha verimli, etkili ve sürdürülebilir bir şekilde çalışmalarını mümkün kılıyor.   

 

Avrupa ve ABD’ye odaklanacak

 

ThingTrax CEO’su Paul Reader, yatırım turu hakkında yaptığı açıklamada, “Sınırlı kaynaklarla harika bir ürün geliştirdik. Önde gelen firmaları müşterimiz yapabildik. Bu yatırım, hizmet kalitemizi güçlendirmemize, stratejik ortaklıklara öncelik vermemize ve özellikle Avrupa ve ABD’ye odaklanarak küresel müşteri tabanımızı genişletmemize olanak sağlayacak” dedi.

Vinci Yatırım Direktörü Aylin Girgin Özbiliş

ThingTrax, uluslararası pazarlarda güçlenecek

 

Vinci Yatırım Direktörü Aylin Girgin Özbiliş ise,

“ThingTrax, üretim izleme teknolojilerinde yenilikçi yaklaşım sunan lider bir şirket olarak öne çıkıyor. Akıllı üretim alanında sağladığı çözümlerle şirketlerin verimliliğini artırma potansiyeline sahip. Bu nedenle, bu başarılı yatırım turu içerisinde yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Yatırımımız, ThingTrax’in ürününü daha da güçlendirecek ve global pazarda daha fazla müşteriye geniş kapsamlı çözümünü sunmasına yardımcı olacaktır. ThingTrax’in yönetim ekibinin tecrübesi ve vizyonu, şirketin başarı potansiyelini artırıyor. Üretim süreçlerini optimize etmek isteyen şirketlere sunduğu değerli çözümlerle, ThingTrax’in önümüzdeki dönemde büyük bir büyüme potansiyeli bulunuyor” diye konuştu.