Sosyal Medya

Genel

Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Rekor Başvuru Yapıldı

Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Rekor Başvuru Yapıldı. Vodafone Genç Yeteneklerini aradığı programa rekor başvuru!

Vodafone Discover Programına Rekor Başvuru Yapıldı.

Vodafone Discover Genç Yetenek Programı, Fırsatlar Sunuyor!

Kendi alanlarında en iyi yeteneklerin çalıştığı bir şirket olmayı hedefleyen Vodafone’un 2008 yılından bu yana sürdürdüğü Discover Genç Yetenek Programı’na bu yıl rekor düzeyde başvuru oldu. Programa 2 ay içinde, yüzde 100’ün üzerinde artışla 16 bin 268 kişi başvurdu. Program kapsamında bugüne kadar 150 genç yeteneği istihdam eden Vodafone Türkiye, bu yıl 42 genci daha tam zamanlı çalışma imkanı sunarak bünyesine katacak.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, “Discover Genç Yetenek Programı” ile yüksek potansiyele sahip gençleri Vodafone’a kazandırmaya devam ediyor. Gelecek neslin liderlerini yetiştirme hedefiyle 2008 yılından bu yana yürütülen program kapsamında bu yıl rekor başvuru alındı. Geçen yıl 7 bin 100 kişinin başvurduğu “Discover Genç Yetenek Programı”na bu yılki başvuru sayısı, yüzde 100’ün üzerinde artışla 16 bin 268 oldu. Nisan’da yapılacak değerlendirmenin ardından belirlenecek 42 genç, Temmuz itibariyle Vodafone’da çalışmaya başlayacak.

Vodafone Discover Genç Yetenek Programı 

Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Rekor Başvuru Yapıldı

Kendi alanlarında en iyi yeteneklerin çalıştığı bir ortam yaratmaya odaklandıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, şirketimizin gelecekteki liderleri olarak gördüğümüz genç yetenekleri keşfetmeyi ve organizasyonumuza katmayı son derece önemsiyoruz. Yeni mezun işe alımlarımızı, Vodafone’un global ölçekte tüm ülkelerinde uyguladığı ‘Discover Genç Yetenek Programı’ aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Gelecekte Vodafone’un liderlik ekibinde görev alabileceğine inandığımız; yoğun bir eğitim ve gelişim yatırımı yaptığımız genç yetenekleri her yıl bu program aracılığıyla Vodafone Türkiye ailesine dahil ediyoruz ve onlara rotasyonlu çalışma modeli ile farklı uzmanlıkları uçtan uca deneyimleme imkanı sunuyoruz.

Geçen yıl 7 bin 100 gencin başvurduğu programımıza bu yıl 16 bin 268 kişi başvurdu. Böylelikle yüzde 100’ün üzerinde bir artışla rekor düzeyde başvuru almış olduk. 2008’den bu yana her sene katlanarak artan başvuru sayısı ve genç yeteneklerden aldığımız geribildirimler, ‘Discover Genç Yetenek Programı’ ile gelecek neslin liderlerini yetiştirmeye devam etmek için bizleri motive ediyor.”

 

Halihazırda 150 genç yetenek çalışıyor

Vodafone Türkiye’nin yetenek havuzunu kendi alanında en iyi gençlerle genişletmeyi amaçlayan “Discover Genç Yetenek Programı” ile yeni mezunlara; Vodafone’da hem tam zamanlı çalışma hem de farklı iş kollarını deneyimleme imkanı sağlanıyor. Üniversite 4. sınıf öğrencileri ve en fazla bir yıl tam zamanlı iş tecrübesi bulunan yeni mezunların katılabildiği programda adaylar; pek çok eğitim-gelişim programları ile desteklenirken, Vodafone’un lokal ve global kariyer olanaklarından da faydalanıyor.

Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Rekor Başvuru Yapıldı

Genç yetenekler, henüz Vodafone’da çalışmaya başlamadan önce bile gelişim fırsatları ile tanıştırılıyor. Orta ve üst kademe yöneticilerden aldıkları mentörlük sayesinde teknolojiyi, telekomünikasyon sektörünü ve şirket organizasyonunu yakından tanımaları sağlanıyor. 3 hafta süren ve ağırlıklı dijital deneyim ile zenginleştirilmiş oryantasyon programının ardından 6 aylık dönemler boyunca enerjik; dinamik ve üretken bir atmosferde 2 farklı rolde rotasyonlu çalışan adaylar; Vodafone mağazalarında satış danışmanlığından çağrı merkezinde müşteri temsilciliğine, tüm müşteri temas noktalarında uçtan uca tecrübe ediniyorlar.

2 yıl süresince Vodafone Türkiye’de çalışmalarını takiben tercih eden ve değerlendirme merkezinde başarılı olan Discover’lar; “Global Columbus Programı” ile Vodafone’un faaliyet gösterdiği farklı bir ülkede 2 yıl süreyle çalışma olanağı buluyorlar. Bu sürenin sonunda Vodafone Türkiye’nin ya da herhangi bir Vodafone ülkesinin sunacağı yeni kariyer olanaklarından da faydalanabiliyorlar.

Yurt dışı çalışma olanakları sadece Columbus Programı ile de sınırlı kalmıyor. Tüm Vodafone çalışanları gibi, Discover’lar da Vodafone Türkiye’de ilk 1,5 senelik çalışma sürelerini tamamladıktan sonra; farklı Vodafone ülkelerindeki çalışma olanaklarını değerlendirebiliyor ya da ortalama 3 ay süren proje bazlı kısa dönemli çalışma imkanlarından da faydalanabiliyorlar.

Vodafone Türkiye’nin 2008 yılında başlattığı “Discover Genç Yetenek Programı” kapsamında şirket bünyesinde 150 genç yetenek aktif olarak çalışıyor.

Programa Katılım
Vodafone Discover Genç Yetenek Programı’na başvuruları kariyer.net üzerinden alıyoruz ve değerlendirme merkezi görüşmelerimiz Şubat ayı sonunda başlıyor. Programa yönelik seçme yerleştirme süreci ise Mayıs ayında tamamlanıyor.

Başvurmak için tıklayınız.

 

Vodafone