Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Webex’in Yeni Özelliğiyle Cisco İş Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Webex, kişisel sağlığınızı ön planda tutarak öneriler getiren, iş programınızı daha efektif yapmanızı sağlayan yeni özelliğiyle hayatınızı...

Webex’in Yeni Özelliğiyle Cisco İş Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Webex, kişisel sağlığınızı ön planda tutarak öneriler getiren, iş programınızı daha efektif yapmanızı sağlayan yeni özelliğiyle hayatınızı kolaylaştıracak. Gizlilik ön planda tutularak geliştirilen Webex People Insights, kişilerin ve ekiplerin toplantıları, iş-yaşam dengesi ve bağlantılarıyla ilgili hedefler belirleyip bu hedefleri gerçekleştirmesini ve en değerli varlıkları olan zamandan en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyor.

CISCO, insanların daha akıllı çalışmasına yardımcı olmak, tükenmişlikle mücadele etmek ve daha kapsayıcı iş deneyimleri sağlamak için People Insights özelliğine yeni eklemeleri hayata geçirdi. Tamamen yeni Webex üzerinden kullanıma sunulan, kişiselleştirilmiş görünüm sağlayan People Insights, toplantılarınız, iş-yaşam  dengeniz, bağlantılarınız ve odaklanma süreniz için kendinize koyduğunuz hedeflerinizle uyumlu. İnsanı ön plana koyan bir yaklaşımla hazırlanan bu içgörüler üç  açısından ele alınıyor: Kişiler, Ekipler ve Kuruluşlar. Elde ettiğiniz bilgilerin yalnızca size özel olması için tüm bunlar gizlilik ve güvenlikle destekleniyor.

Salgın, çalışma biçimimizi derinden etkilemeye devam ediyor. Yaşadığımız sorunlardan yola çıkarak , (toplantı yorgunluğu dahil olmak üzere) nasıl çalışabileceğimizi yeniden düşünüp planlıyoruz. . Ofis çalışanlarının yüzde 58’inin her ayın sekiz veya daha fazla günü evden çalışacağını öngörmesi ve toplantıların %98’inin uzaktan olacağı beklentisiyle yeni bir hibrid çalışma biçimi doğuyor.  Fiziksel olarak nerede çalışırlarsa çalışsınlar, çalışanların gelişilerine yardımcı olacak araçlara sahip olmaları ı, her zamankinden daha önemlir hale geldi. Bunun için  de zaman ve çalışma ilişkilerinin daha iyi yönetilmesine yardımcı olmak kritik hale geldi.

Nasıl çalıştığımızla ilgili trend ve içgörülere açılan bir pencere ile kişiler ve yöneticiler artık zamanı nasıl kullanacaklarını ve kimlerle çalışacaklarını yeniden düzenleyerek kör noktaları ortaya çıkarabilecek. Kabul etmenize karşın katılmadığınız kaç toplantı olduğuna, toplantılar sırasında birden fazla iş yapma eğiliminize, en sık kimlerle işbirliği yaptığınıza, toplantıların yüzde kaçının ekibinizin tercih ettiği çalışma saatleri dışında gerçekleştiğine veya şirketinizde desteğe ihtiyaç duyan gruplara ilişkin verileri Webex’in yeni özelliği sağlayacak.

https://youtu.be/KnCblVyNEd8
Cisco Güvenlik ve İşbirliği Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeetu Patel:

“Webex olarak, iletişim kurduğunuz kişilerden oluşturup sürdürdüğünüz ağlara kadar her şeyin sizinle başladığına inanıyoruz. İster bir masanın etrafında toplanmış, ister ekranları başından takım arkadaşlarıyla buluşuyor olsunlar, insanların daha pozitif, üretken ve kapsayıcı iş deneyimleri elde etmesine yoğunlaşıyoruz. Akıcı bir biçimde iş birliği yapmanızı ve kaliteli bağlantılar kurmanızı sağlayan anlamlı içgörüler elde ederken zamanınızı mümkün olduğunca iyi bir biçimde odaklamanızı sağlamak, üretkenliği yorumlama biçimimizi değiştirecek ve hibrid bir çalışma ortamında sağlığa öncelik vermemizi sağlayacak.”

Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Reem Assad:

“Zaman en değerli kaynağımız. Zamanımızı nasıl değerlendirdiğimiz ve diğer insanlarla nasıl iletişim kurduğumuz konusunda verdiğimiz kararlar performansımızı, ruh sağlığımızı ve yaşam kalitemizi etkiliyor. People Insights, önceliklerimize, kişisel tercihlerimize ve hedeflerimize göre günümüzü bilinçli olarak tasarlamamıza, iş yerinde, evde ve iş arkadaşlarımızla en iyi performansımızı göstermemize yardımcı oluyor.

Cisco olarak takım çalışmasını doğru oluşturduğumuzda kazanacağımızı düşünüyoruz. Takımlar büyülü şeylerin olduğu, bireysel uzmanlığın güçlü bir işbirliğiyle bir araya gelerek inovasyonu ateşlediği, şirketlerin dinamosudur. Sağladığımız içgörüler, daha kapsayıcı bir iş deneyimini mümkün kılıyor ve yöneticilerin performans, empati ve birbirine bağlı ve etkili ekipler kurmak amacıyla başkalarına hizmet sağlamanın kesişim noktasında olmasına yardımcı olurken, kendi toplu işbirliği ağlarını geliştirmeleri için çalışanlarımıza güç veriyor.”sözleriyle Webex’in yeni özelliği People Insights’ı değerlendirdi.

 

People Insights, pozitif çalışan deneyimlerini desteklerken, onların işteki yaşam kalitesini aşağıdaki gibi etkileyebilir:

  • Kişilere Yönelik İçgörüler: Yalnızca size sunulan bu içgörüler, kişisel tercihlerinizi belirleyip takip etmeniz için günlük trendlerinizi ve (önemli işbirlikleri ve etkinlikler gibi) etkileşimlerinizi ortaya çıkarır. Bu da, iş arkadaşlarınızla iş birliğinizi şekillendirmenize ve zamanınızı en önemli konulara ayırmanıza olanak tanır. Örneğin, katılmadığınız toplantıları ne sıklıkta kabul ediyorsunuz, toplantılar sırasında ne sıklıkta birden fazla iş yapıyorsunuz veya görüntünüzü paylaşmıyorsunuz? People Insights, kişisel çalışma tercih ve hedeflerinize ulaşmanız için toplantıları ne zaman reddetmeye veya yeniden planlamaya karar vermenize yardımcı olur. Etkin toplantılar sırasında birden fazla iş yapma ve video paylaşma alışkanlıklarınızı görselleştirerek toplantılara kendinizi tamamen vermenize yardımcı olur.
  • Ekiplere Yönelik İçgörüler: Bu içgörüler her bir ekip üyesine bağlantılar, iş birliği alışkanlıkları ve takımın tamamı için iş-yaşam bütünlüğüyle ilgili örüntüler sunarken, bir yandan da gizliliğin korunmasını sağlar. Elde edilen fayda, tüm ekip üyeleri için daha güçlü ve daha kapsayıcı bir iş deneyimi olurken, ekibin uygulamalarını birlikte ayarlamasına olanak tanır ve ilişkilerin herkesin yararına toplu olarak geliştirilmesini sağlar. Örneğin, toplantıların yüzde kaçının ekibinizin tercih ettiği çalışma saatleri dışında gerçekleştiğine bakarak ekibinizin yaşam kalitesine önemli katkı sağlayabilir. Sizin ve ekibinizin doğru kişiler ve ekiplerle iletişim kurduğundan emin olarak güçlü iş ilişkileri kurulmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Kuruluşlara Yönelik İçgörüler: Yalıtılmış grupları fark edip biraz daha destek veya kapsayıcılıktan faydalanabilecek ekipleri tespit etmenize yardımcı olmak için kuruluşunuzun iş birliği trend ve örüntülerinin genel görünümünü sunar. Örneğin, yeni bir iş modeline veya iş birliğinin yeni yollarını gerektiren bir örgütsel tasarıma geçmeniz durumunda, yeni modelin nasıl çalıştığını takip edebilir ve herhangi bir sorun tespit ettiğiniz alanlarda harekete geçebilirsiniz.

Aragon Research CEO’su ve Baş Analisti Jim Lundy:

“İş ve ev arasındaki sınır bulanıklaşmaya, iş saatleri artmaya ve sanal olarak iletişim kurmaya daha az yatkın çalışanlarda artan bir ‘görünmezlik’ hissi olmaya devam ettikçe, çalışanların yaşam kalitesine öncelik verilmesi gerekiyor. İşletmelerin hibrid bir çalışma modeliyle bu çok büyük ve değişkenlik gösteren sorunla ilgilenmesi gerekiyor.”

Cisco, iş için kapsayıcı bir gelecek yaratmak amacıyla, çalışanlar, müşteriler, insan toplulukları ve bunların ekosistemleri için uyarlanabilir, ilgi çekici ve güvenilir iş deneyimleri oluşturulmasına yardımcı olarak işletmelerin iş güçlerini ve iş alanlarını dönüştürmesini sağlıyor. Cisco’nun sunduğu ağ oluşturma, güvenlik, bulut ve işbirliğini kapsayan eşsiz deneyim, iş gücünün her zaman her yerden çalışmasına olanak tanıyan eksiksiz bir çözüm sunarken, aynı zamanda iş yerinin her zaman çalışanların güvende hissettiği güvenilir bir ortam olmasını sağlıyor.

Cisco bünyesinde, ayda 600 milyon katılımcıya hizmet veren ve her ay 6 milyar arama gerçekleştirilmesini sağlayan Webex, küresel ölçekte dönüşüme öncülük eden az sayıda platformdan biri. Webex, çalışanların yeniliklere ayak uydurarak bulundukları her yerden üretkenliklerini korumasına yardımcı olma konusunda zengin bir geçmişe sahip. Son 6 ayda Webex, 400 yeni özelliği kullanıma sundu. Pandeminin başlangıcından bu yana Webex, işletmelerin büyümesini sağlamaya devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda hükümetlerin uzaktan yönetmeye, doktorların hastalarıyla güvenli bir biçimde görüşmeye ve eğitmenlerin öğrencilerine uzaktan ders vermeye devam etmesi için vazgeçilmez bir platform oldu.

Hibrid Çalışma Alanı Sağlamak

Toplantılara uzaktan katılan bir kişi olarak, insanların tepkilerini ölçmek için yüzlerini okumaya çalıştınız mı? Uzak ve ofis içi etkileşimleri bir araya getiren hibrid çalışma ortamıyla tüm katılımcılar için kapsayıcı bir deneyim oluşturmak son derece önemli. Bu amaçla Cisco Webex, ileri bir tarihte kullanıma sunacağı “People Focus” teknolojisini görücüye çıkardı. Bu teknoloji, makine öğrenmesi ve yapay zeka kullanarak bir toplantı odasına dağılmış toplantı katılımcılarını ayrı ayrı çerçevelere yerleştiriyor. Odadaki herkesin “kırpılmış” bir yakın çekim görünümünü oluşturarak uzak katılımcıların daha bağlı hissetmesini sağlayacak People Focus, bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunulacak.

Konuyla ilgili haberlerde Cisco ayrıca, Webex masa üstü ve oda cihazları için akıllı işbirliği deneyimlerinin %50 daha az maliyetle her alanda daha uygun fiyatlı olmasını sağlayan yeni bulut fiyatlandırmasını duyurdu. Bunun yanında, Cisco Webex, kesintisiz bir işbirliği ve akıllı hibrid çalışma deneyimleri sunan özellik, cihaz ve teknoloji entegrasyonlarının kullanıma sunulduğunu açıkladı. (Daha fazla bilgi için bu blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Tüm dünyada kullanılabilir olması planlanan People Insights, önümüzdeki yıl içerisinde kademeli olarak kullanıma sunulacak ve ilk olarak ABD’deki belirli müşteriler tarafından kullanılabilecek.