Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Xbox 360 ’ın 3 Kırmızı Işık Sorunu Microsoft’a Pahalıya Patladı!

Geçtiğimiz nesilin öne çıkan iki konsolundan biri olan Xbox 360, ölümcül 3 kırmızı ışık hatası nedeniyle kullanıcılarını çileden çıkartmıştı.

Geçtiğimiz nesilin öne çıkan iki konsolundan biri olan Xbox 360, ölümcül 3 kırmızı ışık hatası nedeniyle kullanıcılarını çileden çıkartmıştı.

Bu hatayı gören kullanıcılar için geri dönüş olmuyordu ve konsol Microsoft’a gönderilerek yenisinin gelmesi bekleniyordu. Zor da olsa sorunların üstesinden gelmeyi başaran Microsoft’un bu iş için harcadığı para dudak uçuklatıyor.

Microsoft’un Xbox kanadının yöneticisi Peter Moore, IGN ile gerçekleştirdiği röportajda o zaman CEO koltuğunda olan Steve Ballmer ile 3 kırmızı hatasını değerlendirdiklerini belirtti. Sorunu çözebilmek için FedEx ile tüketicilere boş kutular gönderdiklerini dile getiren Moore, daha sonra konsolu merkezlerine geri getirdiklerini ifade etti. Steve Ballmer’a sorunun tamamen halledilebilmesi için 1,15 milyar dolar gerektiğini söylediğini belirten Peter Moore, Ballmer’ın hiç tereddüt etmeden bu paranın ödenmesi talimatını verdiğini söyledi. Çok fazla kullanıcının konsolunun geri alındığı için toplamda 240 milyon doların yalnızca kargo firması FedEx’e ödendiği de söylenenler arasında.

Ballmer’ın 1,15 milyar doları gözünü bile kırpmadan kabul etmesinin oldukça önemli bir hamle olduğuna vurgu yapan Peter Moore, bu hamle sayesinde Xbox markasının ayakta kalabildiğini ve bugün Xbox One piyasadaysa bunun yine söz konusu adım sayesinde gerçekleştiğini belirtiyor.