Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Yandex.Haritalar Yeni Özellik Ve Arayüzle Karşınızda!

Yandex.Haritalar uygulaması, yapılan güncellemelerle yepyeni arayüze ve özelliklere kavuştu.

Uygulamanın sunduğu yenilikler arasında sade bir arayüz, sesli arama imkanı, panorama görüntüleri ile desteklenen rota takibi ve BiTaksi üzerinden taksi çağırma imkanı yer alıyor.

Android ve iOS cihazlara gelen yeni güncellemeyle birlikte Yandex.Haritalar çok daha hızlı ve kullanışlı hale geldi. Daha sade ve kolay kullanışlı bir arayüze kavuşan uygulamada artık ekrandaki fonksiyon tuşları çok daha az yer kaplıyor, kullanıcının ekranda görmek istemediği tuşlar ise kaldırılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar ekranda haritanın daha büyük kısmını, daha rahat bir şekilde görebiliyor.

Yeni güncellemeyle birlikte mekan aramaları ve rota belirleme de daha zengin seçeneklere kavuştu. Artık sesli olarak da arama yapabilen kullanıcılar ayrıca aradıkları mekanın o anda açık olup olmadığını da görebiliyorlar. Aranan mekana ait rota ve trafik bilgileri de panaroma görüntüleriyle birlikte ekranda görüntüleniyor. Ayrıca kullanıcılar bu ekrandan, aradıkları mekana gitmek için BiTaksi üzerinden taksi de çağırabiliyor. Android veya iOS cihazlarınızdaki Yandex.Haritalar uygulamasını güncelledikten sonra yeni arayüz ve özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz.