Sosyal Medya

Otomobil

Yeni Insignia Grand Sport Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak? Fiyatlar Belli Oldu

Yeni Insignia Grand Sport Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak? Opel'in Yeni Amiral Gemisi Ne Zaman Geliyor, Yeni Insignia Motor Seçenekleri?

Yeni Insignia Grand Sport 2017 Türkiye Satış Fiyatı Ne olacak?

Yeni Insignia Grand Sport Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak? 

Opel’in amiral gemisi Insignia’nın 2017 modelleri henüz Türkiye’de satış çıkmadı. Merakla beklenen modelin Almanya’da koltuk testleri yapıldı bile.

Dünya Prömiyeri ise Cenevre’de yapıldı ve Insignia Grand Sport serinin en dikkat çeken modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Insignia Grand Sport Ön Görünüş

Gerçekten de yeni tasarımı ile her zamankinden daha şık ve gösterişli olan Yeni Insignia Grand Sport Opel ’in yeni amiral gemisi olduğunu her yönüyle gözler önüne bir kez daha seriyor.

Yeni Insignia Grand Sport Arka Görünüş

Peki bu harika tasarım Türkiye’ye ne zaman gelecek? Ne zaman satışa çıkacak? Türkiye lansmanı nasıl olacak?

 

Opel GÜRSES Satış Müdürü Cüneyt Sevinç

Tüm bu sorularımızı değerli dostumuz Opel Gürses‘ten Satış Müdürü Cüneyt Sevinç ile konuştuk;

Sevinç;

“Özellikle 1.6 dizel otomatik lansmanı sonrası mevcut Insignia modeliyle Türkiye pazarında önemli başarılar elde ettiklerini  ve hedeflediğimiz satış rakamlarına ve segment payına adım adım yaklaşıyoruz. Yeni Insignia modelimiz ise bu çıtayı çok daha yukarılara çıkaracağına inanıyoruz. Dünya Prömiyeri Cenevre’de yapılan yeni Insignia modelimizin Türkiye Prömiyerinin Nisan 2017’de düzenlenecek olacak İstanbul AutoShow 2017’de yapılması planlanıyor. Sunulacak motor, şanzıman, donanım seçenekleri ve diğer teknik özelliklerinin yine İstanbul Autoshow 2017’de açıklanması planlanmaktadır.” dedi.

Türkiye’de İstanbul AutoShow sonrası 2017 Yılının 2. Yarısında Satışa Sunulması planlanan yeni Opel Insignia Grand Sport 2017 modelinin fiyatları henüz belli olmadığını ; (Fiyatlar AÇILANDI)  Ancak 2009 Avrupa’da yılın otomobili seçilen birinci nesil Insignia’dan tamamen farklı bir bir tasarıma sahip olan modelin Aks mesafesi 92 mm uzatılarak daha da ferah bir iç mekan sağlandığını ve bu farkı özellikle arka koltukta oturan yolcular hissedeceğini dile getirdi.

Yeni Insignia Grand Sport İç Tasarım

Sevinç’in Yeni Insignia Grand Sport hakkında aktardığı diğer bilgiler ise şöyle,

Yeni Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupé’nin esnek hatlarına ve üst sınıf otomobillerin cesur duruşuna sahip.

Yeni Insignia Grand Sport İç Görünüm

8 ileri Vites!

Yeni Insignia Grand Sport, yeni sekiz ileri otomatik vitesi ile sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanmasını sağlıyor.

Ayrıca, Yeni Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılan birçok üstün teknolojiyi de içerisinde barındırıyor. Astra’nın beğeni ile karşılanan Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, Yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED® Matrix farları ortaya çıkardılar. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor. Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler, AGR sertifikalı premium koltuklar, ön ve arka koltuk ısıtması ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor. Elbette son nesil bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ile Yeni Insignia sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkânları da sunuyor.

 

Yeni Insignia Grand Sport Tasarımı

Yeni modelimiz hafif, çevik ve keyifli. Tasarımcılarımız bu modelimize üst sınıf araçlarla başa baş durabilecek zarafet ve atletizmi kazandırdılar, fiyatı ise rakiplerini kıskandıracak seviyede olacak.

Yeni Insignia Grand Sport Opel Logosu

Yeni model, 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli sekiz ileri yeni otomatik vites öne çıkanlar arasında. Öncelikle sadece dört çeker sistemlerle birlikte sunulacak bu yeni vites, sınıfında lider vites değiştirme konforu sunacak.

Opel’den bekleneceği üzere, eğlence ve bağlantı seçenekleri Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu IntelliLink sistemleri ile sağlanıyor. Önceki modellerde olduğu gibi akıllı telefonlar otomobilin bilgi-eğlence sistemine sorunsuz bağlanırken, artık kablosuz olarak şarj da edilebilecek.

Yeni Insignia Grand Sport Arka Stop Lamba

 • Head-up-Display: Hız, trafik işaretleri, hız sınırlayıcısının ayarlı hızı ve navigasyon yönlendirmesi sürücünün gözü önüne, direkt olarak ön cama yansıtılıyor. Böylece sürücünün gözlerinin sürekli yolda kalması sağlanıyor.
 • 360 derece kamera: Aracın dört yanında bulunan kameralar 360 derece kuşbakışı görüntü sağlıyor ve park manevralarını kolaylaştırıyor.
 • Adaptif Cruise Control (ACC): Önde seyreden otomobil ile mesafeyi ölçüp hızı ayarlıyor. Eğer mesafe ani bir şekilde azalırsa ACC otomatik acil durum freni yapıyor.
 • Şerit takip özelliğine sahip Şerit İhlali Uyarı Sistemi: Direksiyona ufak müdahalelerde bulunuyor;  gerekirse alarm ile sürücüyü uyararak istemsiz şerit dışına çıkışları engelliyor.
 • Akan Trafik Uyarısı: Sistem arka tampondaki sensörleri kullanarak; 20 metreye kadar aracın 90 derecelik alanında sağ ve soldan gelen araçlar için sürücüyü uyarıyor. Bu kapalı bir alandan geri vitesle çıkarken sürücüye çok yardımcı olacak bir özellik.
 • Tamamıyla yenilenmiş büyüleyici iç ve dış tasarımı
 • Yeni Astra’da olduğu gibi karoserinde kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde mevcut Insignia’dan 175 kg’a kadar hafifleyen yapısı,
 • Yeni nesil geliştirilmiş IntelliLux LED® farları
 • Opel araçlarında ilk kez müşterilerimizin kullanımına sunulacak olan Head-up Display ve 360 derece kamera sistemi gibi birçok yeni teknolojik özellikleri
 • Yepyeni motor ve şanzıman kombinasyonları
 • Maksimum konfor ve sürüş keyfi 

1.5 LİTRE 165 BEYGİR YENİ MOTOR

Insignia Grand Sport ve Sports Tourer modelleri için açıkladıkları fiyatların şimdiden rakiplerini kıskandıracak seviyede olduğunu söyleyen Genel Müdür Özcan Keklik;

“Ülkemizde en çok tercih edilen 1.6 lt. dizel otomatik seçeneği yanı sıra, bu modelimizle birlikte ilk defa sunacağımız, bir önceki benzinli modele göre yüzde 10 daha düşük yakıt tüketimine sahip 1.5 lt. 165 beygirlik motorumuz da cazip bir seçenek olarak öne çıkacak. Ülkemiz pazarının ihtiyaçlarına yanıt verme yönünden yeni Insignia ile hedefi tam on ikiden vuracağımıza inanıyorum. Yeni Insignia Grand Sport’un  2017’de (Temmuz-Aralık) hedeflenen satış rakamı ise 5 bin 500 adet” dedi.

Keklik, Türkiye toplam otomotiv pazarı konusunda da , ‘’2017 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 15 daralma bekliyoruz ancak yeni model ve motor seçeneklerimizle hedefimiz 2017 sonunda ülkemiz binek otomobil pazarında yüzde 8’lik pazar payına ulaşmak” diye konuştu.

 

 

Yeni Insignia Grand Sport Türkiye Satış Fiyatı 118 BİN LİRADAN BAŞLIYOR…

 • 1 Benzinli 2 Dizel Motor Seçeneği ile Satışa Sunulacak!
 •  Haziran sonu teslim edilmeye başlanacak yeni Insignia’da, 2.0 lt. 260 beygirlik benzinli motora sahip 4X4 versiyonu ise siparişle getirilecek.
 • Yeni 1. 5 lt.’lik 165 bg. gücündeki yeni motor şehir içi 7.0 l/100 km, şehir dışı 4.9 l/100 km, ortalama 5.7 l/100 km tüketim değeri sunuyor.
 • Ülkemizde çok tercih edilen 1.6 l 136 bg.’lik dizel motorun yeni Insignia’daki tüketim değerli ise şehir içi 5.1 l/100 km, şehir dışı 3.9 l/100 km, ortalama 4.3 l/100 km; 114 g/km CO2.

Yeni Insignia Grand Sport Donanım Paketleri

Design, Enjoy, Excellence ve Elite olmak üzere dört donanım paketi bulunan yeni Insignia’da görünüşü ve sunduğu sınırsız renk seçeneği gibi kişiselleştirme imkanları ile öne çıkacak Exclusive programı da ilk defa yeni Insignia ile Opel müşterilerine sunulacak.

Yeni Insignia Grand Sport Türkiye Satış Fiyatı

Ortalama 187 kilo hafifleyen ve Almanya, Frankfurt’ta üretilen yeni Insignia’nın Nisan 2017 itibariyle tavsiye edilen satış fiyatları;

 • 1.5 l 165 bg. benzinli manuel Enjoy donanımla 118 bin 900 TL. olarak belirlendi.
 • 1.6 l 136 bg. dizel otomatik Enjoy donanımlı araç ise 144 bin TL.’den satışa sunulacak.

KONFOR VE GÜVENLİK ZİRVESİ!

Türkiye Prömiyeri İstanbul Autoshow 2017’de yapılacak yeni Insignia’da elektrikli ve hafızalı ön koltuklarda ısıtma, masaj özelliği, arka koltuk ısıtması, kapaksız yakıt doldurma, ısıtmalı öncam özellikleri ilk kez kullanıldı.

Ayrıca 400 metreye kadar aydınlatma sağlayan yeni nesil full LED IntelliLux LED matrix farların yanı sıra;  Head-up Display ekranla, hız, trafik işaretleri, hız limitleyici ayar hızı ve navigasyon ön camda gösteriliyor. 360 derece kuşbakışı görüntü kamerası, otomatik acil fren, Adaptif Cruise Control, şerit takip ve Aktif Motor Kaputuna gibi bir çok özellik yeni Insignia ile tüketiciye sunuluyor.

AutoShow 2017’de OPEL Standında Neler Olacak?

 

Güncelleme !

2017 Model Yılı Araçlarla İlgili Tavsiye Edilen Perakende Fiyat Listesi

Yeni Insignia Opsiyon Fiyatları

MY_2017_Opel_Fiyat_Listesi_09.06.2017_Yeni_Insignia

 

Yeni Opel Insignia Grand Sport Hakkında Merak Edilen Tüm Bilgiler?