Sosyal Medya

Otomobil

Yeni Megane Sedan ve Konsept TREZOR

Renault’dan 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri: Yeni Megane Sedan ve Konsept TREZOR görücüye çık

Yeni Megane Sedan ve Konsept TREZOR

Renault’dan 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri: 

Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü Yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.

2017 Renault Megan Sedan
Renault,saflık ve modernliği birleştiren elektrikli bir GT olan TREZOR konsept otomobili ile tutkulu bir geleceğin ipuçlarını veriyor.

z1

14484965_1252387441478573_7969535322925322218_n
Renault, , tamamen yenilenen, Avrupa’nın en genç ürün gamını sergiliyor ve KOLEOS’un Avrupa’da ilk gösterimini gerçekleştiriyor.

2017 Renault KALEOS
Renault, ZOE’nin rekor düzeydeki 400km’lik sürüş menzili ve uygun fiyatı ile yine Elektrikli Araç dünyasında bir adım ilerde yerini alıyor.

2017 Renault ZOE
20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Megane Sedan Türkiye’de sadece Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği Yeni Megane Sedan 12 Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

%100 elektrikli mobilite alanında öncü ve Avrupa’nın bir numaralı elektrikli araç markası Renault!

İnovasyon programını ve Z.E. stratejisini (Sıfır Emisyon(1)) bir adım ileriye taşıyor. Yeni Z.E. 40 pili ile donatılan Renault ZOE artık rekor düzeyde 400 km’lik NEDC sürüş menzili sunuyor. Bu mesafe, lansmanda yer alan mevcut modelin sunduğu menzilin iki katı anlamına geliyor. ZOE’nin 400 km’lik menzili, geniş kitlelere yönelik %100 elektrikli araçlar arasında en iyisi durumunda.

Renault Konsept TREZOR
Nisan 2016’da Beijing, Çin’de ilk gösterimi gerçekleştirilen Yeni KOLEOS. SUV sağlamlığı ile bir D sedan otomobilin zarafetini harmanlayarak Renault’nun lüks model serilerine bir örnek oluşturuyor. Paris Otomobil Fuarı’nda çoğu Avrupa pazarında satışa sunulacak olan yeni KOLEOS INITIALE PARIS versiyonu da tanıtılıyor. Bu model 2017 baharından itibaren Yeni KOLEOS’un diğer versiyonlarıyla ile aynı zamanda satışa sunuluyor olacak.

Renault Konsept TREZOR
Diğer yandan TREZOR konsept otomobiller alanında yeni bir döngüyü temsil ediyor. Markanın gelecekteki modelleri açısından tasarım ve teknolojilere gönderme yapıyor. Bu GT Sımsıcak stili ve konfor odaklı özellikleri sayesinde tamamen elektrikli. Mobilitenin gelecekteki hali ve otomobile ait heyecan dolu tutkuyu bünyesinde barındırıyor.
Efsane Yeniden.. Yeni Megane Sedan:

2017 Renault Megan Sedan
Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü Yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. 2015 sonunda Yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanı yapılmıştı. Yeni Megane Sedan, Megane ailesinin en yeni ve son üyesi.

2017 Renault Megan Sedan Yeni Megane Sedan
Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor.
Yeni Megane Sedan,

  • 7’’ TFT renkli dijital ekranı
  • 8,7’’multimedya tablet ekranı
  • R-LINK 2, MULTI-SENSE,
  • Head-up Display
  • Eller Serbest Park Sistemi

Diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

Yeni Megane GT

Dünyaya Bursa’dan: Yeni Megane Sedan

Yeni MEGANE Sedan, tüm dünyada sadece Oyak Renault’da üretiliyor ve Bursa’dan dünyaya ihraç ediliyor
Yeni Renault MEGANE Sedan’ın Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretimi için 200 Milyon Avro yatırım yapıldı. Bu yatırımlar, gerek fabrikada, gerekse tedarikçilerde yapılan yeni kalıp, ekipman ve makine yatırımları, AR-GE ve mühendislik yatırımlarını kapsıyor. Yeni MEGANE Sedan üretimi, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda 700 kişilik ek istihdam yaratıyor.
Esnek üretim prensibine göre tasarlanan standart Renault/Nissan gövde hatlarında, Clio ve Yeni MEGANE Sedan, tek hat üzerinde birlikte üretilebiliyor. EuroNCAP 2015 beş yıldız kriterlerine göre güçlendirilmiş gövdede, sıcak şekillendirilmiş yüksek mukavemetli çelik saclar kullanılıyor.
Oyak Renault mühendisleri, projenin ilk etaplarından itibaren Yeni MEGANE Sedan’ın tasarımının geliştirilmesinde çalıştı. Projenin Oyak Renault’ya verilmesiyle birlikte yaklaşık 70 AR-GE çalışanı projede görev aldı.

 

Fuara Damgasını vuran Renault TREZOR Konsept Galeri

 

Renault