Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Yerli yapay zekâ şirketi Cerebrum Tech, Kore’den ödülle döndü

Yerli yapay zekâ şirketi Cerebrum Tech, Kore’den ödülle döndü

 

Cerebrum Tech, NextRise Awards’ta Overseas Innovator Ödülü’nü kazandı

Girişimcilik stüdyosu Cerebrum Tech, geliştirdiği yapay zekâ platformu Cere Insight ile geleceğin teknolojilerini üreten teknoloji şirketlerinin ödüllendirildiği NextRise Awards 2024’te The Next Innovator Ödülü kapsamında The Overseas Innovator Ödülü’ne layık görüldü. 600 teknoloji şirketinin arasından öne çıkarak ödül kazanan Cerebrum Tech uluslararası alanda önemli bir başarıya imza attı. 

Yapay zekâ, web3 ve oyun alanlarında faaliyet gösteren yerli teknoloji şirketi Cerebrum Tech geliştirdiği yapay zekâ platformu Cere Insight ile NextRise Awards 2024’te Overseas Innovator Ödülü’nün sahibi oldu. 600 teknoloji şirketinin katıldığı NextRise Awards 2024’te geleceğin teknolojilerini geliştiren 15 şirkete ödüller verildi. Asya’nın en büyük startup fuarı olan NextRise 2024 kapsamında gerçekleştirilen NextRise Awards, teknoloji girişimlerinin teşvik edilmesini ve yenilikçi fikirlerin uluslararası alanda desteklenmesini amaçlıyor. 13-14 Haziran tarihleri arasında Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen NextRise fuarına farklı ülkelerden çok sayıda girişimci, endüstri liderleri ve sektör profesyonelleri katıldı.

Bilgi güvenliği sağlayan çok yönlü AI platformu

Cerebrum Tech Kıdemli Pazarlama Uzmanı Sena Koçatakan Kore’deki törene katılarak ödülü teslim alırken, Cerebrum Tech Ar-Ge ve Yazılımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alp Eren Özalp düzenlenen özel panel oturumunda da uluslararası katılımcılara Cere Insight Platformu ile ilgili detaylar paylaştı. Akıllı belge özetleme ve iç görüler oluşturma özelliğinin yanı sıra kodlama gerekmeden özel chatbot (sohbet robotu) oluşturma imkanı da sunan Cere Insight, kurum içi çalıştırılarak (on-premise) maksimum güvenlik sağlayan Türkiye’deki ilk yapay zeka uygulaması olarak öne çıkıyor.

‘Gelecek hedeflerimiz için bu ödülün anlamı büyük’

Teknolojinin geleceği şekillendiren önemli bir güç haline geldiğini vurgulayan Cerebrum Tech’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, “Geliştirdiğimiz yapay zekâ tabanlı ürün ve çözümlerimizi Türkiye’nin önemli şirketlerinin kurumsal iş süreçlerine entegre ederek iş alanlarını dönüştürmeye devam ediyoruz. Yurt içinde bir teknoloji ekosistemi sağlamanın yanı sıra ürünlerimizi yurt dışındaki önemli pazarlara da ulaştırarak ülkemizin teknoloji ihracatına katkı sağlıyoruz. Artık teknoloji ülkelerin büyümesinde önemli bir rol oynayarak ekonomik gücün de belirleyicisi oluyor. Ar-Ge ekibimizin geliştirdiği Cere Insight uuygulamamızın The Next Innovator Ödülü’nü kazanmasını bu anlamda çok değerli buluyorum. Geleceğin teknolojilerini üretmenin tutku ve heyecanıyla markamızı ileri noktalara taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Verimlilik ve üretkenlik artışı sağlıyor

Kurumsal şirketlerin iş süreçlerini kolaylaştırarak verimliliğin artmasına önemli katkılar sağlayan Cere Insight’ın kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan kısa sürede kişiselleştirilmiş sohbet robotları oluşturma imkânı veren çok yönlü bir yapay zekâ aracı olduğunu ifade eden Erkul, “Şirketlere özel olarak geliştirilerek entegre edilebilen Cere Insight, veri analizleri yaparak oluşturduğu iç görülerle müşteri ihtiyaçlarını tahmin ederek hızlı ve doğru kararlar alma imkânı sunuyor. Aynı zamanda müşteri ilişkileri süreçlerinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan uygulama müşteri memnuniyetini ve etkileşimini artırmaya da yardımcı oluyor. 30’dan fazla dil seçeneğiyle daha geniş bir kitleye ulaşarak satış performanslarını yükseltmeye da olanak tanıyan Cere Insight Platformu ile yeni nesil yapay zekâ teknolojilerini işletmelerin pazarlama ve iletişim stratejilerine entegre ediyoruz” şeklinde konuştu.