Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

24 Saatte Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek

24 Saatte Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek. Bilim Adamları Yeni Yöntem Geliştirdi. Kırık Ekranlar kendini tamir edecek!

Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek, Wolverine’den Esinlendi!

Araştırmacılar, kırık telefon ekranınızın kendiliğinden düzelmesi için yeni bir yol geliştirdi. Bu yeni yönteme Wolverine esin kaynağı oldu. 24 Saatte Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek ; Bu Gerçekten Mümkün mü? Bilim Adamlarına göre mümkün, İşte Yeni Yöntemin detayları!

Yakında, telefonunuzun kırık ekranı kendi kendini tamir edebilecek. Kaliforniya Üniversitesi Kimya Bölümü’nden bilim adamları, Uygulama alanları içerinde (yapay kaslar) telefon ekranlarının da olduğu kendi kendine iyileşebilen bir materyal geliştirdi.

Kavram tamamen yeni değil. 2013 sonlarında LG G Flex otomatik onarma özelliğine sahip bir malzemeydi, çizikleri ve diğer yıpranmayı birkaç dakika içinde kendiliğinden iyileştirebilme yeteneğine sahipti. Ancak iletken olmadığı için akıllı telefonlarda kullanılamadı.

UC Reverside Tarafından geliştirilen Kendi Kendini İyileştirebilen Materyal!

 UC Reverside Tarafından geliştirilen Kendi Kendini İyileştirebilen Materyal! 24 Saatte Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek

24 Saatte Kırık Telefon Ekranı Kendi Kendini Tamir Edecek!

UC Reverside’ta yer alan makaleye göre bu yeni materyal “elektrikle aktive edilebilen, piller, elektronik cihazlar ve robotları iyileştirmek için kullanılabilen, şeffaf, kendi kendine iyileşen, yüksek gerilebilir malzeme”

Kendini iyileştirme ek yeteneği ile yeni malzeme elektronik için idealdir. Malzeme hem düşük maliyetli hem de güçlüdür ve oda sıcaklığında 24 saat dinlendirilerek kendini tamir edebilir.

Fütüristik gelebilir gibi görünse de,Chao Wang, kendi laboratuarı tarafından üretilen ürün gibi malzemelerin üretimi için en az üç yıldır çalışıyor. UCR’den Chao Wang’ın kendi kendini yenileyen malzemelere olan ilgisi ise Comic Karakterlerinden Wolverine’e olan hayranlığı yatıyor.

Wang, Business Insider‘a verdiği demeçte;

“Üç yıl içinde kendini iyileştiren ürünler piyasaya çıkacak ve günlük hayatımızı değiştirecek ve cep telefonlarımız şu ana kadar elde edebileceğinden çok daha iyi performans gösterecek” dedi.

Mashable