Sosyal Medya

Mobil

3 Çeşit Galaxy S7 Gelebilir!

Samsung, üç farklı yonga setine sahip Galaxy S7 modeli ile karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Samsung, üç farklı yonga setine sahip Galaxy S7 modeli ile karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Mongoose işlemci çekirdeklerini daha iyi performans sağlayabilmek için Exynos 8890 yonga sistemleriyle birlikte Galaxy S7’lerde kullanmayı planlayan Samsung, son söylentilere göre önümüzdeki sene getirmeyi planladığı amiral gemisi S7’leri üç farklı şekilde piyasaya sunabilir.

Üç Galaxy S7, üç farklı işlemci

Hatırlarsak Samsung Exynos 7422 yonga setlerini Galaxy Note 5’lerin çıkışı ile yapacak ve sunacaktı. Planlar bu şekilde gerçekleşmeyince 7422’nin sırası Hindistan’da çıkması için Galaxy S7’ye gelmiş. Aynı zamanda Exynos 8890 (Exynos M1) ile geliştirilmiş sürüm S7’ler Kore, Japonya ve Avrupa’da ve üçüncü S7’ler ise Snapdragon 820 yonga sistemi kullanarak Amerika ve Çin’de piyasaya çıkabilir.

Samsung Exynos M1 Mongoose 2.3 GHz işlemcilerin tek çekirdekteki Benchmark sonuçlarının 2294 puanla neredeyse Apple A9’a (2487) yakın olduğunu da hatırlatalım.

exynos_m1

ğer bu bilgiler doğru çıkarsa Samsung, ilk defa bir amiral gemisi akıllı telefonunu üç farklı seçenekle kullanıcılarına sunmuş olacak. Galaxy S7’lerin yapımının bitmesine daha çok zaman olduğunu düşünürsek, çıkış tarihine kadar birçok özellik değişebilir.