Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Amazon Android Web Tarayıcı ‘Internet’ Hindistan’da Kullanıma Sunuldu

Amazon Android Web Tarayıcı 'Internet' Hindistan'da Kullanıma Sunuldu. Amazon INTERNET isimli Android Web Tarayıcısı Duyurdu. Peki Amazon Internet'in Özellikleri Neler?

Amazon Durup Dururken Neden Android Web Tarayıcısı Başlattı?

Amazon Android Web Tarayıcı ‘Internet’ Hindistan’da Kullanıma Sunuldu.

Google Play üzerinde Android için geliştirilmiş dir dünya web tarayıcı var. Bunları bulmakta ve kullanmakta bir sıkıntı yok. Ancak ilginçtir Amazon Internet isimli bir Android Web Tarayıcısı duyurdu ve bunu orta segment telefonların dünyadaki merkezi haline gelen Hindistan’da kullanıma sundu.

Amazon INTERNET adını verdiği Android Web Tarayıcısını hızlı, sade ve özel olarak tanımlıyor. Uygulamanın 3MB’ın altında olması, bir dizi kısayollarla süslenmiş ana ekranı ve gizli tarama desteği ile kendisi için tanımlanan “hızlı,sade ve özel” ifadeleri hak ediyor gibi görünüyor.

TechCrunch’a göre şu anda sadece Hindistan’ta kullanılabiliyor ve şu anda Xiaomi ve OnePlus’ın popüler cihazlarından indirilemediği de belirtiliyor. Muhtemelen Amazon bunu yavaş yavaş test ediyorda olabilir.

Amazon Android Web Tarayıcı  ” INTERNET ” 

Amazon Android Web Tarayıcı INTERNET

Aslında buradaki Esas Soru Amazon Neden Android Web Tarayıcı İnşa Etti?

Hali hazırda Android Tabanlı Fire Tabletlerinde Silk Browser kullanılıyor. Ancak bu uygulama Hindistan için Amazon AppStore’da bulunmuyor.

Internet uygulaması açıkçası Hindistan kullanıcılar içinde cazip bir alternatifmiş gibi de durmuyor. Henüz Yerel Diller içinde bir destek sunmuyor? Bir çok orta segment telefonda yüklü gelen standart web tarayıcılarından da çok daha iyi çalışacağı söylenemez. Öyleyse neden?

Bu olsa olsa Amazon’un Hindistan Pazarındaki daha büyük hedefleri için gerçekleştirdiği bir stratejinin parçası olabilir. Amazon bir kaç önce Echo hoparlörlerini satışa sundu. Alexa asistanına Hintli kullanıcılar için çeşitli özelleştirmeler ve yerel yetenekler eklendi. Prime abonelik servisi, müzik ve video akışı ile birlikte oldukça güçlü ilerliyor. Ancak kullanıcıları Chrome veya telefonlarında zaten yüklü başka bir tarayıcıdan geçiş yaptırmak istiyorsa bundan çok daha iyi performans sergileyen bir tarayıcı yapması gerekecek.

Amazon Internet, Android Web Tarayıcı