Sosyal Medya

Android

Android’i Yavaşlatan Uygulamalar!

Android cihazınız aldığınız günkü performansını göstermiyor veya çok mu pil tüketiyor?

Android cihazınız aldığınız günkü performansını göstermiyor veya çok mu pil tüketiyor? O zaman cihazı yavaşlatan ve pil sömüren uygulama listesine göz atmalısınız.


Android cephesinde kullanıcılar uzun kullanımlarda cihazlarının yavaşladığını veya eskisine göre çok fazla pil tükettiğinden şikayet edebiliyor. Bu durum aslında cihazda değil daha sonra Google Play veya APK. olarak yüklenen uygulamalardan kaynaklanıyor. AVG Technologies’in yapmış olduğu araştırma sonucu Android’in kanını emen uygulamalar birer birer gün yüzüne çıktı.

En çok pil tüketen, performansı düşüren, data trafiğini meşgul eden ve çok fazla yer kaplayan uygulamalardan kurtularak Android cihazınızı hızlandırabilirsiniz.

Performans

Android’de performansı etkileyen uygulamaların başında çevrimiçi müzik hizmeti Spotify yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Amazon Kindle, üçüncü sırasında anlık mesajlaşma hizmeti Line, dördüncü
sırasında Samsung WatchOn ve son sırada Snapchat yer alıyor.
android1

İnternet Trafiği

İnterneti sürekli kullanan ve veri trafiğini etkileyen uygulamaların başında sosyal medya platformu Tumblr yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Snapchat, üçüncü sırasında BBC News, dördüncü sırasında Netflix (ülkemizde kullanılmadığı için bu sizi pek etkilemeyecektir.) ve son sırada Spotify yer alıyor.
android-2

En Çok Yer Kaplayan Uygulamalar

Depolama biriminde en çok yer kaplayan uygulama listesinin ilk sırasında Spotify yer alıyor. Spotify’ın maşallahı var tüm listede yer almayı başarıyor diyebilirsiniz. Listenin ikinci sırasında Google Chrome tarayıcı, üçüncü sırasında Line dördüncü sırasında Amazon Kindle ve son sırada SoundCloud yer alıyor.
android-3

Bataryayı Etkileyen Ön Yüklü Uygulamalar

Android cihazlarda bildiğiniz gibi ön yüklü olarak gelen ve otomatik çalışan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar bataryayı olumsuz etkileyebiliyor. Bataryayı etkileyen ön yüklü uygulamaların başında Samsung’un Beaming Service uygulaması yer alıyor. Listenin ikinci sırasında yine Samsung’un uygulaması Security Policy Updates, üçüncü sırasında Facebook, dördüncü sırasında Weather and Clock Widget’i ve beşinci sırasında Lookout Antivirus uygulaması yer alıyor.
android-4

Bataryayı Etkileyen Uygulamalar

Google Play veya çeşitli yollarla Android cihaza yüklenen ve çalıştırılan uygulamalar da bataryayı olumsuz etkileyebiliyor. Bu uygulamaların başında Samsung WatchON yer alıyor. Listenin ikinci sırasında OLX Free Classifieds, üçüncü sırasında Telstra, dördüncü sırasında Snapchat ve beşinci sırasında Walmart yer alıyor.
android-5