Sosyal Medya

iPhone

Apple, iPhone 6C’yi Şubat Ayında Piyasaya Sunuyor!

Apple, iPhone serisinin uygun fiyatlı modeli 6C’yi Şubat ayında piyasaya sürecek.

Apple’ın daha uygun modeli olan iPhone 5C’yi piyasaya sürmesinin üzerinden 2 yıldan geçti ama halen dedikodular dinmedi. Bu defa iPhone 6C modelinin Şubat 2016 tarihinde piyasaya sürüleceğine dair haberler var.

Sektörden alınan bilgilere göre 4 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 6C için Apple elini çabuk tutmak istiyor ve Şubat 2016 tarihinde satışa sunmayı planlıyor. Şubat ayı Apple firmasının lansman döngüsünde yer almayan bir tarih olmasına rağmen bu sene Apple Watch için Mart ayında bir etkinlik yapılmıştı. İkinci nesil Apple Watch için Şubat ayında bir lansman bekleniyor. iPhone 6C modelinde bu lansmanda sergiye çıkabilir.

iphone-6c-02

iPhone 6C modelinin önceki nesilden diğer bir farkı da polikarbonat gövde yerine abilerindeki gibi alüminyum alaşımlı bir gövdeye yer verecek olması. Böylece daha premium bir hava kazandırılmış olacak. Donanım tarafında ise Apple A8 yonga seti, 1GB RAM, 640×1136 piksel çözünürlük şeklinde tahminler mevcut.

iPhone 5C modelinin avantajı biraz daha maliyetin düşük olmasıydı ancak metal gövde iPhone 6C için fiyatı biraz daha yukarı çekebilir. Bu durumda iPhone 6C modelinin düşük maliyetten ziyade 4 inçlik bir iPhone arayışı içerisindeki tüketicilere hitap edeceği ihtimali güçleniyor. Yine de analiz çevrelerinde 500$ beklentisi hakim.

iphone-6c-03