Sosyal Medya

Donanım

ASUS, Avrupa’da USB‑C monitör pazar payını artırdı

ASUS, 2020’de EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde ProArt ve ZenScreen modellerinin satışlarında yıllık 3 gibi etkileyici bir artış elde ederek USB-C® monitör segmentindeki konumunu güçlendirdiğini duyurdu.

ASUS, Avrupa’da USB‑C monitör pazar payını artırdı

ProArt ve ZenScreen monitör satışları 2020’de yıllık %123 artış gösterdi.

ASUS, 2020’de EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde ProArt ve ZenScreen modellerinin satışlarında yıllık %123 gibi etkileyici bir artış elde ederek USB-C® monitör segmentindeki konumunu güçlendirdiğini duyurdu. Araştırma şirketi CONTEXT’in verilerine göre, Avrupa pazarında USB-C bağlantılı LCD monitörlerin payı 2019 ile 2020 arasında %68 arttı. USB-C’nin şarj ve veri aktarımı için standart haline gelmeye başlamasıyla birlikte çoğu üretici bu çok yönlü ve kompakt tasarımı eski USB standartlarına tercih ediyor. En yeni dizüstü bilgisayarların, telefonların ve ekranların çoğunda USB-C girişine yer veriliyor.

ProArt serisi USB-C ekranlar, 2020’de EMEA bölgesinde yıllık %40 artış yakaladı. Profesyonel kullanıcılara yönelik PA32UCG-K ve PA32UCX-PK, olağanüstü renk doğruluğu arayan orta düzey içerik üreticileri için Calman Verified sertifikalı PA279CV, PA278CV ve PA247CV gibi modellerin yer aldığı ProArt serisi HDR ve yüksek parlaklıkla inanılmaz görüntüler sunuyor. Her monitör, yüksek hızlı veri transferi ve mobil cihazları şarj etmek için 65 watt güç dağıtımı için bir entegre USB-C bağlantı noktasına yer veriyor.

ZenScreen, dünyanın en çok satan taşınabilir monitör serisi. Kompakt ve çok yönlü yapılarıyla her yerde kolayca kurulabilen bu modeller, kullanıcıların yoldayken bile çalışmasına veya eğlenmesine olanak tanıyor. 2020’de insanların evde kalmak zorunda oldukları dönemde bu monitörler daha verimli çalışmak veya eğlence için izleme alanını genişletmek isteyen dizüstü bilgisayar kullanıcıları için büyük önem kazandı.