Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Bill Gates: ABD Yeteri kadar hızlı davranmadı

Bill Gates Koronavirüs salgını konusunda yeteri kadar hızlı davranılmadığını düşünüyor. Microsoft'un kurucusu herkesi evde kalmaya çağırdı.

Bill Gates Koronavirüs Salgını konusunda ABD’nin yeteri kadar hızlı davranmadığını söyledi

Microsoft’un kurucu ortağı, milyarder Bill Gates, ABD’nin korona salgını konusunda yeterince hızlı davranmadığını söyledi.

Microsoft’un kurucu ortağı, milyarder Bill Gates, ABD’nin korona salgını konusunda yeterince hızlı davranmadığını söyledi.

Bir süre önce Mirosoft’un yönetim kurulundan resmi olarak ayrılan Bill Gates; Salı günü TED Connects fikir kuruluşu aracılığıyla yapılan canlı bir yayında, ‘‘Amerika Birleşik Devletleri’nin, karantina uygulanmadan corona virüsünü kontrol etme şansını kaybetmiştir.” diye konuştu.

Daha Ocak ayında virüs Çin’de keşfedildiğinde virüsün farkına varmış olmalıydık diyen Bill Gates gönüllü karantinanın ekonomi için yıkıcı olduğunu, ancak orta yol olmadığını söyleyerek ülkenin 6-10 hafta arasında karantinaya alınmasını önerdi.

Gates konuşmasında “İnsanları test etmeye gelince, hala ihtiyacı olan insanlara test uygulamak için kapasite yaratmadık. Testlerin organize edilmesi ve önceliklendirilmesi gerekir. Bu çok çok acildir ”dedi.

Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, korona virüsüyle savaşmak için 100 milyon dolar bağışlamıştı.

Hibya