Sosyal Medya

Kripto Para

Bitfinex ve Tether, Hizmet Vermeye Devam Edecek!

Bitfinex ve Tether, Piyasa Dalgalanmalarına Karşı Hizmet Vermeyi Durdurmayacaklarını Açıkladı! Bitfinex ve Tether, mevcut piyasa düşüşü sırasında şirketlerinde daha fazla istihdam sağlamayı planlıyor. 

Bitfinex ve Tether, Piyasa Dalgalanmalarına Karşı Hizmet Vermeyi Durdurmayacaklarını Açıkladı!

  • Bitfinex ve Tether, mevcut piyasa düşüşü sırasında şirketlerinde daha fazla istihdam sağlamayı planlıyor.
  • İki kardeş şirket Amerika Haber Sitesi The Block’a yaptıkları açıklamada piyasadaki şirketlere nazaran kendi şirketlerinin hala kâr durumunda olduğunu yineledi.

Aynı gruba ait kripto para şirketleri Bitfinex ve Tether, bazı rakiplerinin aksine personel azaltma yoluna gitmeyeceklerini açıkladı. Her iki firma da mevcut piyasa gerilemesinde daha fazla kişiyi işe almak istediklerini belirtti.

Bitfinex COO’su Claudia Lagorio Amerika Haber Sitesi The Block’a yaptığı açıklamada;

“Bitfinex, ölçülü ve metodik bir şekilde yetenek ve kaynak edinme adına yatırım yapmaya devam ediyor. Doldurmak istediğimiz bir dizi kariyer fırsatımız var ve işe alım planlarımız değişmeden kaldı.” dedi.

Lagorio, Bitfinex’in, hiçbir zaman agresif bir işe alım yapmadığı gibi zor dönemde dahi personel azaltma yoluna gitmediğini söyledi. Şirketlerinin karlı olduğunu ve gerektiğinde başka personelleri de işe almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bitfinex’in rakipleri olarak geçen platformlar dahi kripto piyasasının hızlı düşüşü sırasında hizmet vermeyi durdurmalarına rağmen Bitfinex’in böyle bir yol izlemediği de belirtildi. Amerika Haber Sitesi The Block’un haberine göre, son iki ay içinde en az 1.500 kripto sektöründe çalışan işini kaybetti.

Bitfinex’in kardeş şirketi Tether de yine personel alımına devam etmek istediğini belirtti. Tether sözcüsü, Amerika Haber Sitesi The Block’a verdiği demeçte;

“Tether her zamanki gibi çalışmalarına devam ediyor. Tether şirketi hala kârlı ve işimizi desteklemek üzere kilit roller için personel istihdamına ve işe alımlara devam edeceğiz. Çalışanlarımızı ve geleceklerini önemsiyoruz. Kripto para piyasasının geçmiş zor dönemlerinde bile çalışan sayımızı asla azaltmadık ve bunu bundan sonra da yapmayacağız.” şeklinde konuştu.

Lagorio, Bitfinex ve Tether’in mevcut toplam çalışan sayısının 250 olduğunu belirtirken, Tether sözcüsü ayrıca 50 kişinin de Tether’de çalıştığını söyledi.