Sosyal Medya

Otomobil

Borusan Otomotiv Motorsport Spa-Francorchamps’ta Start Alıyor!

GT4 Avrupa Serisi'nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı olan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 29-30 Temmuz tarihlerinde Belçika'nın Eau Rouge virajıyla bilinen motorsporları efsanesi Spa-Francorchamps'ta düzenlenecek 4. ayak yarışlarına çıkmaya hazırlanıyor.

Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi 4. Ayak Yarışlarında Podyum Hedefiyle Spa-Francorchamps’ta Start Alacak

GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı olan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 29-30 Temmuz tarihlerinde Belçika’nın Eau Rouge virajıyla bilinen motorsporları efsanesi Spa-Francorchamps’ta düzenlenecek 4. ayak yarışlarına çıkmaya hazırlanıyor.

Toplam iki yarıştan oluşan GT4 Avrupa Serisi’nin 4. ayak yarışları GT4 Avrupa Serisi için rekor sayılabilecek 55 otomobilin katılımıyla gerçekleşecek.  Borusan Otomotiv Motorsport adına Yağız Gedik ile Jason Tahincioğlu 11 kapı numarasıyla, Berkay Besler ile Will Burns ise 12 kapı numarasıyla podyum için mücadele edecek.

Formula 1 yarışlarının ve birçok popüler kompetisyonun vazgeçilmez pistleri arasında yer alan Spa-Francorchamps toplam 7 kilometre uzunluğunda. Pistin en karakteristik virajı Eau Rouge ise pilotların en çok zorlandığı bölüm olarak öne çıkıyor.

4. Ayak Yarışları’nın sıralama turları 29 Temmuz Cuma günü TSİ 13:30 ve ilk yarış aynı gün TSİ 21:05’te gerçekleşecek. İkinci yarış ise 30 Temmuz Cumartesi TSİ 11:10’da düzenlenecek.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Borusan Oto, Gedik Piliç, Supsan ve Glasurit’tir.

Yarışları aşağıdaki adresten canlı olarak takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/gt1world