Sosyal Medya

Eğitim

CMC Türkiye gelişim ve mentorluk programlarıyla çalışanlarını geleceğe hazırlıyor

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden CMC Türkiye, Koç Üniversitesi’nin Mini MBA Programı ile tüm yönetici ve yönetici adaylarının gelişimini bilimsel bir yaklaşımla destekliyor.

CMC Türkiye gelişim ve mentorluk programlarıyla çalışanlarını geleceğe hazırlıyor

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden CMC Türkiye, Koç Üniversitesi’nin Mini MBA Programı ile tüm yönetici ve yönetici adaylarının gelişimini bilimsel bir yaklaşımla destekliyor. Toplamda 44 yöneticinin faydalandığı gelişim programı ile CMC Türkiye liderlerini geleceğin dünyasına hazırlamak ve işinde ustalaşmalarını sağlamak hedefleniyor. Şirket bünyesinde uygulanan mentorluk programıyla da çalışanlar liderlik yolculuklarında destekleniyor.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group’un en büyük üyesi olarak hizmet veren CMC Türkiye, çalışanlarının eğitim ve gelişim süreçlerini ilk andan itibaren desteklemeye devam ediyor. Hem şirket bünyesinde kurulan CMC Akademi hem de çeşitli üniversite iş birlikleri ile çalışanların ihtiyaç duydukları teknik becerilerin ve yetkinliklerin kazandırılması hedefleniyor.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile iş birliği yapan CMC Türkiye, yarının kurallarını yazacak olan liderlerini MİNİ MBA Programı ile geleceğe hazırlıyor. CMC Türkiye’nin 44 yöneticisi, EFMD (European Foundation for Management Development) tarafından verilen EQUIS akreditasyonuna Türkiye’de sahip tek üniversite olan Koç Üniversitesi’nin Mini MBA Programı ile kapsamlı bilimsel eğitimlere katılıyor.

Hedef müşteri deneyiminde olduğu gibi liderlikte de ustalık

CMC Türkiye’nin en değerli kaynağının çalışanları olduğunu söyleyen İK, Kalite ve Eğitim, İdari İşler ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Şanlıoğlu şöyle devam etti:

“Şirketteki ilk anlarından itibaren çalışanlarımızı liderlik yolunda desteklediğimiz ve gelişimlerine katkıda bulunduğumuz süreçleri hayata geçirdik. Çalışanlarımızı bugünün ve geleceğin dünyasına hazırladığımız uzun soluklu gelişim programlarına dâhil ediyoruz. Kurum ve üniversitelerle yürüttüğümüz programlar ile de CMC Türkiye’nin liderlerini bu yolculuklarında destekliyoruz. Müşteri deneyiminde olduğu gibi liderlikte de ustalığa inanıyoruz. Liderlerimizi ustalığa taşıyacak bu programda Koç Üniversitesi ile ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. Kendi bünyemizde kurduğumuz CMC Akademi ile de liderlik yolunda ilerleyen çalışanlarımıza mentorluk uygulamasıyla destek oluyoruz. Mentilerimiz, Mentor’luk yapan liderlerimizin deneyimlerinden faydalanarak, pek çok konuyu birlikte çok yönlü olarak değerlendirebiliyorlar. Böylece liderlik yolunda emin adımlarla ilerliyorlar”.

Mentorluk Programı ile Liderler deneyimlerini mentilere aktarıyor

Üst düzey liderlerin yanı sıra liderlik yolunda ilerleyen çalışanlarının da bireysel gelişimine önem veren CMC Türkiye bünyesindeki CMC Akademi ile özel bir Mentorluk Programı başlattı. Mentor Akademi iş birliği ile yaklaşık 5 ay süren programda mentorlar kapsamlı eğitimlerden geçerek sertifikalarını aldılar. Liderlerin kendi deneyimlerini aktardığı, mentilerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen program 17 mentor ve mentinin katılımıyla ilk dönemini başarıyla tamamladı.