Sosyal Medya

Donanım

DJI Mini 3 Pro, Drone Teknolojilerinde Yeni Bir Devir Başlatıyor!

Görüntü teknolojilerinde dünya lideri DJI tarafından üretilen Mini 3 Pro, sivil insansız hava araçları ve yaratıcı kamera teknolojilerinde fark yaratıyor.

DJI Mini 3 Pro, Drone Teknolojilerinde Yeni Bir Devir Başlatıyor!

Hafif, taşınabilir ve güçlü DJI Mini 3 Pro, DJI Mini serisinin ilk üst düzey ürünü olarak tüm özelliklere sahip…

Görüntü teknolojilerinde dünya lideri DJI tarafından üretilen Mini 3 Pro, sivil insansız hava araçları ve yaratıcı kamera teknolojilerinde fark yaratıyor. Hafif ve taşınabilir DJI Mini serisinin en üst düzey ürünü olan Mini 3 Pro, yenilikçi özellikleri ve kolay kullanımıyla kullanıcılarına konforu yaşatıyor. Güçlü fonksiyonları ve üst düzey kamerasının yanı sıra 250 gramdan hafif olduğu için en güvenli drone kategorisinde yer alan DJI Mini 3 Pro, 34 dakika uçuş süresi, sosyal medya için yüksek kaliteli dikey görüntüleme, 4K/60fps video, ActiveTrack ve üç yönlü engel algılama özellikleriyle drone kullanmak isteyen herkesin kaliteden ödün vermeden çekim yapmasına olanak tanıyor.

Daha hafif, daha becerikli…

Ağırlığı 249 gramın altında olan DJI Mini 3 Pro, ağırlık, güvenlik ve performans kombinasyonu ile hareket halindeki içerik oluşturucular ve uçmak isteyen yeni pilotlar için yeni bir dünyanın kapısını aralıyor. Drone pilotluğuna başlamak isteyen herkes için en iyi alternatif olan DJI Mini 3 Pro ile dünya çapında daha fazla insan güvenli uçuşun keyfini çıkaracak ve geniş bir görsel hikaye anlatımı dünyasına erişecek. DJI Mini 3 Pro, öncü modelleri Mavic Mini, Mini 2 ve Mini SE gibi, taşıma ve her yere götürme için aynı kompakt özelliklerini koruyor. Kompakt bir drone olmasına rağmen inanılmaz güçlü yönlere sahip olan DJI Mini 3 Pro, gelişmiş uçuş performansı, kamera sistemi, pil ömrü ve daha önce yalnızca Air ve Mavic serilerinde bulunan akıllı özellikler sayesinde, boyutundaki diğer tüm DJI dronelarından daha fazla yerleşik özelliklerle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

“DJI, Mini serisinin çıkışıyla birlikte drone kullanmak isteyen herkese hitap eden bir yelpaze yarattı” diyen DJI Türkiye Yetkili Distribütörü Karfo Karacasulu’nun Eğitim ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi Erdem Aydın, “DJI Mini 3 Pro ile birlikte Mini serisinde devrim yapıldı diyebiliriz. Bugün, küçük kameralı ve oldukça hafif bu cihazın gökyüzünden yarattığı harikaları görüyoruz. DJI Mini 3 Pro, kendi segmentindeki dronelar arasında fark yaratıyor” şeklinde bilgi verdi.

İmkansız görünen çekimler için yaratıldı

Kullanışlı ve yepyeni tasarımıyla DJI Mini 3 Pro ile imkansız görünen tüm çekimler kadraja giriyor. Çeşitli performans geliştirmeleri getiren tamamen yeni bir yapısal tasarım olan DJI Mini 3 Pro, kollar ve pervaneler, uçuş süresini arttıran daha aerodinamik uçuş için ayarlanan özellikleriyle öne çıkıyor. Bu yeni tasarım aynı zamanda drone’un önüne ileri ve geri çift görüş sensörleri monte ederek daha güvenli uçuş için algılama aralığını genişletiyor. Eksiksiz bir gimbal tasarımı, her zamankinden daha fazla kamera açısının kilidini açarak, yukarı eğimli çekimler ve dikey çekim gibi hareketlere olanak tanıyor. Yeni bir görünümle DJI Mini 3 Pro, gerçekten daha yaratıcı olasılıkların kilidini açıyor.

Üç yönlü engel algılama sensörü ile daha güvenli uçuş keyfi…

Sahip olduğu özelliklerle kullanıcıları için yüksek konfor sağlayan DJI Mini 3 Pro, Mini serisi için bir ilk olan ileri, geri ve aşağı görsel sensörlerden oluşan Üç Yönlü Engel Algılama özelliğine sahip. İleri ve aşağı sensörleri daha geniş bir görüş alanına sahip olan DJI Mini 3 Pro, daha iyi rota planlaması ve çevre bilinci için kesintisiz kapsama alanı sağlıyor. Bu sensörler ayrıca, uçuş sırasında engellerin etrafında daha güvenli bir yolu otomatik olarak algılayan ve bulan Gelişmiş Pilot Yardım Sistemleri (APAS) 4.0’ı da etkinleştiriyor. DJI Mini 3 Pro’nun sahip olduğu bu sensörler, kullanıcıların otomatik olarak güvenli bir uçuş rotası planlarken, drone’nun uçuş sırasında otomatik olarak çerçevenin merkezinde tuttuğu bir nesne seçmesine olanak tanıyan tüm FocusTrack paketini de etkinleştiriyor. Yükseltilmiş algılama sistemi sayesinde DJI Mini 3 Pro, APAS ve FocusTrack’i entegre eden Mini serisinin ilk drone’u…

Kamera sistemi, profesyonel kaliteli içerikler için tasarlandı

Tamamen geliştirilmiş bir görüntüleme sistemi getiren DJI Mini 3 Pro, 1/1.3 inç CMOS kamera sensörü, daha önce yalnızca sinemada ve bazı mikro tekli kameralarda bulunan bir yakalama teknolojisi olan çift yerel ISO’ya sahip. Ayrıca f/1.7 diyafram açıklığına sahip ve 48 MP’ye kadar görüntüler ve 4K/60 fps’ye kadar video çekiyor. Yüksek kaliteli, yüklenmesi kolay içeriğin yakalanmasına yardımcı olmak için kamera, Gerçek Dikey Çekim için 90 derece dönüyor ve böylece kaliteyi düşüren görüntü yakınlaştırma ve kırpma işlemlerine gerek olmadan dikey yönde inanılmaz fotoğraflar ve videolar oluşturuyor. En canlı ayrıntılar için HDR video kaydı, 30 fps’ye kadar kare hızlarında mevcut ve hızlı uygulama içi düzenleme için Normal bir renk profili bulunurken, D-Cinelike daha fazla düzenleme sonrası olanağı sağlıyor. 2x’e kadar dijital video yakınlaştırmaya 4K, 3x 2.7K ve 4x Full HD olarak sahip olan DJI Mini 3 Pro, özellikle düşük ışıkta ve gece çekimlerinde yardımcı olan, daha fazla görüntü ayrıntısı yakalayan 2,4 μm piksel ile gelişmiş görüntü performansı sunuyor.

Daha uzun pil ömrü ve iletim mesafesi…

DJI Mini 3 Pro, 249 gramın altında olmasına rağmen yine de uzun uçuş süresi ile geliyor. Maksimum 34 dakikalık uçuşta Mini 3 Pro, tek bir şarjla daha fazla manzara ve varış noktası yakalayabiliyor. Kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için Mini 3 Pro, DJI drone tarihinde ilk kez uzun uçuş pili seçeneği de sunuyor. Akıllı Uçuş Bataryası Plus, bu boyuttaki bir drone için benzeri görülmemiş bir yetenek olan maksimum 47 dakikalık uçuş süresi sağlıyor. Bu uzun uçuş süresiyle mükemmel bir şekilde eşleşen Mini 3 Pro, 12 km’ye kadar uzaktan 1080p canlı görüntü sunan O3 iletim sistemiyle fark yaratıyor.

Bir profesyonel gibi çekim yapma imkanı sunan akıllı özellikler…

DJI Mini 3 Pro’daki geliştirmeler zaten onu mükemmel bir uçan kamera yapıyor, ancak hepsi bu kadar değil. DJI’nin Air ve Mavic serisinden eksiksiz bir akıllı yakalama modları paketi, daha önce hiç olmadığı gibi yaratmaya izin vermek için Mini 3 Pro’da artık mevcut.

Tek bir dokunuşla şunları yapılabiliyor:

 • FocusTrack Suite
  • Spotlight 2.0, manuel olarak uçarken konuyu çerçeve içinde tutar.
  • Point of Insterest0, konuyu belirli bir uçuş yarıçapı ve hızında çevreler.
  • ActiveTrack 4.0 konuyu iki seçilebilir şekilde takip eder:
   • İzleme: Drone, nesneyi sabit bir mesafede izler.
   • Paralel: Drone, nesnenin yanında sabit bir açı ve mesafede uçarken konuyu takip eder.
  • QuickShots
   • Dronie: Drone, kamera konuya kilitlenmiş olarak geri ve yukarı uçar.
   • Helix: Drone, uçar ve konunun etrafında döner.
   • Rocket: Drone, kamera aşağı bakacak şekilde uçar.
   • Circle: Drone, konu etrafında daireler çizer.
   • Boomerang: Drone, nesnenin etrafında oval bir yolda uçar, uçarken yükselen ve dönerken alçalan.
   • Asteroid: Drone, öznenin çok üzerinde bir küre panoraması olarak başlayan ve öznenin yakınında süzülen normal bir çekimle biten bir çekim oluşturur.
  • MasterShots: Kısa bir sinematik video oluşturmak için sırayla farklı manevralar gerçekleştirirken konuyu çerçevenin ortasında tutar.
  • Hyperlapse: Hava aracının çekim sırasında belirlenen yollarda uçtuğu dinamik bir zaman atlamalı videolar oluşturur.

DJI RC ile tanışın…

DJI Mini 3 Pro, ilk kez uçan veya daha fazlası için geri gelenler için mükemmel bir seçenek… DJI, herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için uzaktan kumanda serisini 5.5 inç dahili dokunmatik ekrana sahip hafif bir uzaktan kumanda olan DJI RC ile genişletiyor. Halihazırda entegre edilmiş olan DJI Fly uygulamasıyla, kullanıcıların akıllı telefonlarını kontrol cihazlarına monte etmelerine gerek kalmıyor.

DJI, Güvenilir Distribütör İş Birliği ile Türkiye’de…

DJI’ın Türkiye’deki tek resmi distribütörü olan Karfo Karacasulu’nun başarı hikayesi 1954 yılında fotoğraf makinesi, baskı kağıdı, film, baskı kimyasalları, baskı ekipmanları gibi fotoğraf materyallerinin Hanimex Vivitar, Agfa, Kodak ve Fuji gibi firmalardan ithalatı ve dağıtımı ile başladı. Nikon, Lexar, Polaroid, FeiyuTech, Phottix markalarının da distribütörlüğünü alan Karfo Karacasulu, DJI’ın Türkiye’de tek yetkili distribitörü olarak görüntüleme sektörünün büyümesine destek oluyor.

 • DJI Mini 3 Pro (Kumandasız) – 17.199 TL
 • DJI Mini 3 Pro (Standart Kumandalı) – 19.499 TL
 • DJI Mini 3 Pro (DJI RC) – 22.299 TL
 • Fly More Kit (x2 standard batarya, x1 şarj aleti, x2 pervane x1 sırt çantası) – 4.199 TL
 • Fly More Kit Plus (x2 plus batarya, x1 şarj aleti, x2 pervane x1 sırt çantası) – 5.599 TL