Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

Dövme Sorunu İçin Apple Watch’tan Resmi Açıklama!

Apple, akıllı saati Watch'ta ortaya çıkan dövme sorununu resmi olarak doğruladı!

Apple, akıllı saati Watch’un ortaya çıkan bu ikinci sorununu resmi olarak doğruladı!

Apple Watch’un sensörlerinin, bilekte bulunan dövmeler nedeniyle düzgün bir şekilde çalışmadığı hakkında bir hafta boyunca çok sayıda şikayet söz konusuydu. Ve şimdi Apple, durumu resmi olarak kabul etti ve bunun, algılayıcıların tasarımı nedeniyle oluştuğunu açıkladı.

Akıllı saatin kalp algılayıcısının güncellenen sayfasında Apple “derinizdeki geçici veya kalıcı değişiklikler, bazı dövmeler gibi, kalp ritmi algılayıcısının performansını etkileyebilir” uyarısı yayınlanmış durumda. Cupertinolu firmanın belirttiğine göre bazı dövmelerde kullanılan mürekkep, desen ve renk koyuluğu yüzünden saatin kızılötesi algılayıcılarının yaydığı ışık engellenebilmekte.

Durumun gün ışığına ilk çıkışı, dövmeli kullanıcıların Reddit, Twitter ve YouTube üzerinde algılayıcıyı göstermeleri ile oldu ve yaygın olan bu durumu “Tatto-gate” olarak adlandırdılar.

Apple Watch, 24 Nisan tarihinde piyasaya çıkmıştı ve dövme sorunu, şimdiden akıllı saatin ikinci büyük sorunu olarak gözükmekte. Birkaç gün önce de, sorunlu Taptic Engine sebebiyle saatin üretim hattında gecikmeler yaşandığı ortaya çıkmıştı…