Sosyal Medya

Donanım

Dünyanın İlk 3D Kameralı Monitörünü Lenovo Tanıttı!

CES 2016’da dünyanın ilk 3D kameraya sahip monitörü tanıtıldı.

CES 2016’da birçok yeni ürün duyuran Lenovo’nun tanıttığı cihazlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri 3D kameralı monitör oldu. Dünyanın ilk 3D kameraya sahip monitörü, başarılı özellikleri ve şık tasarımıyla öne çıkıyor.

ThinkVision X24 Pro adlı monitörün sağ üst köşesinde bulunan RealSense SR300 3D kamera ile gelen monitör, bu kamera ile kullanıcılara büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Bilgisayarla etkileşime geçmek isteyen kullanıcılar belirlenen hareketleri yaparak menüler arasında gezinebiliyor veya istediği uygulamaya erişebiliyor. Çerçevesiz ekranıyla oldukça iyi görünen 23,8 inçlik monitör Full HD çözünürlük sunuyor. 1000:1 kontrast değeri ve 7 milisaniye tepki süresine sahip monitörün IPS ekranı her açıdan kaliteli görüntü sunmayı başarıyor.

İki adet 3 wattlık hoparlörü bulunan cihazın çift mikrofonu gürültüleri engelliyor. Cihazda ayrıca USB-C girişinin yer aldığı da göze çarpıyor. Mayıs ayında 399 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan monitörün yanında 150 dolara kablosuz şarj özellikli stand satın almak da mümkün oluyor.