Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Escar, şirket unvanını faaliyet alanını doğrudan yansıtacak şekilde yeniledi

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem gören Escar, “Turizm Taşımacılık A.Ş.” olan şirket uzantısını, Escar Filo Kiralama Hizmetleri A.Ş. olarak değiştirdiğini açıkladı.

Escar, şirket unvanını faaliyet alanını doğrudan yansıtacak şekilde yeniledi

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem gören Escar, “Turizm Taşımacılık A.Ş.” olan şirket uzantısını, Escar Filo Kiralama Hizmetleri A.Ş. olarak değiştirdiğini açıkladı. Escar, bu değişiklik kararını, “şirket unvanının faaliyet alanını doğrudan yansıtması” amacıyla aldığını bildirdi.

Filo kiralama sektöründe en yüksek sözleşme yenileme oranına sahip olan Escar, şirket unvanını ana faaliyetini doğrudan yansıtacak şekilde revize etti. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, “Şirketimizin 31 Mart 2022 tarihli Olağan Genel Kurulunda, SPK ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli olan izinleri alınmış, şirket esas sözleşmesinin “Şirketin Unvanı” adlı 2. maddesi, İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 6 Nisan 2022-10553 sayılı ticaret sicil gazetesinde tescil ve ilan edilmiştir” denildi.

Escar, bu kararın “şirketin unvanını ana faaliyetini doğrudan yansıtma” amacıyla alındığını açıkladı. Ulusal ve uluslararası şirketlere uzun dönemli araç kiralama hizmeti veren Escar, 2021 yıl sonu itibarıyla 451,8 milyon lira satış hasılatı açıklamış, şirketin net karı ise yüzde 232 artarak 260,2 milyon liraya ulaşmıştı.

2022’de yeni projeler yolda

2022 yılında yeni projelere imza atacaklarını belirten Escar Genel Müdürü Nora Karakaş,

“Şirketimiz bünyesinde online ikinci el araç ticareti konusunda faaliyet gösteren “Varmıartıran.com” adlı internet sitesinin gelişimi ve bu faaliyete yönelik yeni iş modeli araştırmalarının sonucuna bağlı olarak, “araç ekspertizi” konusunun, ikinci el alım-satım sürecindeki en önemli konulardan biri olduğu kanaatine vardık. Bu vizyonla, yüzde 100 Escar iştiraki olarak kurduğumuz NDA Ekspertiz ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., kurumsallığa ihtiyaç duyan ikinci el araç pazarında araç almak ve satmak isteyen tüketicilerin tarafsız ve bağımsız ekspertiz hizmeti verecek. Şirket, ekspertiz hizmetlerinin yanı sıra araç sigortası konularında da faaliyet gösterecek” şeklinde konuştu.