Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Fabrikalar FANUC’a, FANUC robotları yapay zekaya emanet

Yüksek hızda çalışan SCARA ve DELTA robotlar ile birlikte tüm robot modellerini yapay zeka teknolojisiyle donatan FANUC, iRVision kamera ve görüş sistemiyle de parçaları yüksek doğrulukla tanımlama ve incelemeye olanak tanıyor.

 

Fabrikalar FANUC’a, FANUC robotları yapay zekaya emanet

FANUC, yapay zeka entegre ettiği robotlarıyla hatasız üretim imkanı sunuyor

Yüksek hızda çalışan SCARA ve DELTA robotlar ile birlikte tüm robot modellerini yapay zeka teknolojisiyle donatan FANUC, iRVision kamera ve görüş sistemiyle de parçaları yüksek doğrulukla tanımlama ve incelemeye olanak tanıyor. FANUC bu sayede müşterilerinin daha fazla üretkenlik ve karlılık elde etmesini sağlarken yapay zekanın robotlara entegrasyonunda da sektörüne öncülük ediyor.

Endüstriyel robotlar ve diğer otomasyon ürünlerinin geliştirilmesinde öncü firmalardan olan FANUC yapay zekanın endüstriyel robotlara entegre edilmesi için uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor. Daha karmaşık görevleri üstlenmesi için robotlarında yapay zeka destekli geliştirmeler yapan firma, birçok farklı görevde Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi kullanımı ile sistemlerin müşteriler tarafından kullanılabilir kolaylıkta kalmasını mümkün kılıyor. Bu doğrultuda yüksek hızda çalışan SCARA ve DELTA robotlarıyla birlikte FANUC’un tüm robot modelleri, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde üstün ve hatasız üretim gerçekleştiriyor.

Zero Down Town ile kesintisiz yüksek performans

Robotlarının performansını izlemek ve bakımın ne zaman gerekli olduğunu tahmin etmek için de yapay zekayı kullanıp ZDT (Zero Down Time) adlı bir kestirimci bakım sistemi geliştiren FANUC, böylelikle müşterileri için arıza süresini ve bakım maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor.

Pazara sunmuş olduğu farklı ekipmanlar ile robotlara yapay zeka destekli görüş imkanı veren FANUC, bunun sonucunda robotlarının tümünde yer alan iRVision kameralı görüntü işleme çözümleri ile uygulamalarda başarılı sonuçlar elde etmeye yardımcı oluyor. Üç boyutlu görüntü işleme sistemleri sayesinde mevcut iş süreçlerini kolaylaştırıp otonomlaştıran robotlar, ek derinlik algılama ile binpicking işlemleri sayesinde hem daha kararlı hem de daha hızlı çalışıyor. Bu avantajlar sayesinde günümüz şartlarında üretim sistemlerinde çokça tercih ediliyor. FANUC robotları, iRVision kullanarak doğruluklarını, hızlarını ve verimliliklerini artırıyor ve bu da üretim şirketleri için üretkenliği ve karlılığı yükseltiyor.

Rekabet avantajı sağlıyor

Yapay zekanın (AI) endüstriyel robotlarla entegrasyonu, günümüz üretim süreçlerine çeşitli şekillerde önemli katkılar sağlıyor. Yapay zeka destekli robotlar hareketlerini ve süreçlerini optimize ederek üretkenliği artırırken bir yandan da döngü sürelerinin kısalmasını sağlıyor. Bu da şirketlerin daha kısa sürede daha fazla ürün üretmesine yardımcı olurken maliyet tasarrufu ve karlılığın artmasını mümkün kılıyor. Robotların görevleri daha yüksek hassasiyet ve doğrulukla yerine getirmesine yardımcı olması için yapay zekadan faydalanan fabrika otomasyon devi FANUC, bu sayede müşteri beklentilerini karşılayan veya aşan ürünlerin üretilmesine katkı sağlayıp pazarda rekabet avantajını korumalarına yardımcı oluyor.