Sosyal Medya

Sosyal Medya

Facebook, Oyun İstekleri Sorununa Çözüm Getiriyor!

Zuckerberg, ilgili birimden konuyla ilgili bir düzenleme yapılmasını istemiş.

Zuckerberg, ilgili birimden konuyla ilgili bir düzenleme yapılmasını istemiş.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nde (IIT) düzenlenen Townhall Q&A etkinliğine katılan Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, pek çok konuda seyircilerin sorularını yanıtladı.

Facebook’la ilgili merak ettiklerini dile getiren seyirciler arasından gelen bir soru ise, Facebook’un yapmak üzere olduğu değişiklğin de ortaya çıkmasını sağladı. İzleyicilerden birinin ”artık ciddi şekilde Candy Crush istekleri ve davetleri almak istemiyorum. Bunu nasıl durdurabilirim?” sorusuna Zuckerberg’in verdiği cevap, oyun isteklerinden bıkan pek çok kişiyi sevindirecek türden.

12190836_10102445987308621_911572403453997611_n

Soru karşısında ilk olarak gülen ve ”bu soruyu kesinlikle bekliyordum zaten” yanıtı veren Zuckerberg, Facebook’un geliştirilmesiyle alakalı çalışmalarda bulunan ekibi geçtiğimiz günlerde bu sebeple aradığını ve konuyla ilgili bir düzenleme yapmalarını istediğini söyledi. Zuckerberg’in konuyla ilgili tam açıklaması şu şekilde;

”Bu soruyla daha önceden sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğim pek çok soru cevapta karşılaştım ve buraya gelmeden önce bir çözüm bulursak iyi olacağını düşündüm. Nitekim öyle de oldu. Konuyla ilgilenen arkadaşıma durumu bildirdim.

Bir süre sonra bana gönderdiği e-mail’de bazı araçların bu sistemi otamatik olarak gerçekleştirdiği ve oyun isteklerinin yeni kişileri çekmek adına daha önceden Facebook üzerinden hiç oyun oynamamış kişilere gönderildiğini söyledi. Ancak bu durumu ortadan kaldıracağız. Oyun isteklerini ve davetleri tamamen ortadan kaldırma gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü Facebook sistemi üzerinde önceliğimiz olan bazı konular var.

Fakat kullanıcıların da bu durumdan şikayetçi oluşu bizim için başka bir öncelik daha doğurmakta. Sonuç olarak bu duruma bir çözüm bulacağız ve bu konuda çalışıyoruz.”

Tabii Zuckerberg’in bu açıklamaları her ne kadar oyun isteklerinden bıkmış, usanmış kişilere derin bir oh çektirmiş olsa da gerekli yeniliğin ne zaman yapılacağını konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Dailymail