Sosyal Medya

Oyun Dünyası

FIFA Espor turnuvası BTC League’de maçlar, 1 Aralık’ta başlıyor

Heyecan veren FIFA Futbol Ligi Be The Champion League (BTC League), 2022 yılının sonuna gelirken bir kez daha gerçekleştiriliyor. Hem de Katar’da düzenlenen Dünya Kupası ile eşzamanlı olarak ve FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle.

BtcTurk’den FIFA’nın 2023 sürümüyle gerçekleşecek ilk büyük espor organizasyonu Fenerbahçe ve Galatasaray espor takımları da katılıyor

Türkiye’nin en büyük FIFA Espor turnuvası olan BTC League’de maçlar, 1 Aralık’ta başlıyor 

Heyecan veren FIFA Futbol Ligi Be The Champion League (BTC League), 2022 yılının sonuna gelirken bir kez daha gerçekleştiriliyor. Hem de Katar’da düzenlenen Dünya Kupası ile eşzamanlı olarak ve FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle. Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran BtcTurk sponsorluğunda 1 Aralık’ta başlayacak BTC League’de aralarında Fenerbahçe ve Galatasaray espor takımlarının da yer aldığı 8 takım mücadele edecek. Ağustos ayında düzenlenen turnuvayı Galatasaray Espor takımı kazanmıştı.

Türkiye eMillî Takımının ana sponsorlarından olan BtcTurk, Be The Champion League’e (BTC League) bir kez daha ev sahipliği yapıyor. En başarılı ve profesyonel espor takımlarıyla oyuncularının karşılaşacağı turnuvaya bu kez Fenerbahçe Espor, Galatasaray Espor, Digital Athletics, IF Parla Esports, DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports, Team Demiral ve Fire Flux Esports takımları katılıyor.

İstanbul Maslak ESA Esports Arena’da 1 Aralık’ta start alacak BTC League, üç hafta sürecek. Karşılaşmalar 1-2 Aralık, 7-8 Aralık ve 20-21 Aralık tarihlerinde devam edecek. BtcTurk’ün twitch kanalından (https://www.twitch.tv/btcturkofficial) yayınlanacak olan turnuva, 25 Aralık’ta düzenlenecek final karşılaşmasıyla sona erecek. Seyirci katılımına açık olan final maçları, dileyenler tarafından ESA Esports Arena’da yerinde izlenebilecek. Katar’da düzenlenen Dünya Kupası heyecanıyla eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek karşılaşmalar, FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle oynanacak.

Son şampiyon Galatasaray olmuştu

Be The Champion League’in bu yılın Mayıs – Haziran aylarında  düzenlenen ilk turnuvasında, A Millî Takım Oyuncusu Merih Demiral’ın espor takımı Team Demiral şampiyonluk kupasını kaldırmıştı. İkinci turnuvadaysa final Galatasaray ve IF Parla Esports arasında oynanmış, Galatasaray Espor Takımı final serisini 3-2 kazanarak kupayı kaldırmıştı.

Hem takımlar hem izleyiciler hediye kazanacak

İlk kez FIFA’23 oyunu üzerinden yapılacak olan üçüncü FIFA espor turnuvasında karşılaşmalara katılan takımlar için katkı payı ve derece ödüllerinin yanı sıra izleyicilere ve takip edenlere yönelik armağanlarla toplam 250 bin TL hediye paylaşılacak. Turnuva boyunca mücadeleleri BtcTurk’ün sosyal medya hesaplarındaki duyuruya uygun şekilde BtcTurk’ü takip edecek izleyiciler, PS5 oyun konsolu, FIFA 2023 oyunu ve çeşitli oyuncu ekipmanları kazanabilecek.

Yeni sürümle ilk turnuva

Destekledikleri pek çok kategori ve “Yeni Neslin Yanındayız” mottosuyla Türk sporunun en önemli paydaşları arasında yer aldıklarına dikkat çeken BtcTurk Marka Uzmanı Ertan Ece,

“Be The Champion League organizasyonuyla espor ekosistemine desteğimizi güçlü şekilde sürdürüyoruz. Bu yıl içinde üçüncü kez düzenlediğimiz ancak yeni FIFA sürümüyle ilk kez yapacağımız bu turnuvamızda yine nefes kesen karşılaşmalar izleyeceğimize eminim. Katar’da devam eden Dünya Kupası’nda mücadele eden oyuncular, FIFA’23’de de yerini almış durumda. Dünyayı saran futbol heyecanını bu espor evreninde de yaşamak isteyen herkesi izlemeye, takip etmeye davet ediyor ve tüm takımlarımıza mücadelelerinde başarılar diliyoruz” diye konuştu.