Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Fortinet Security Fabric yeni FortiGate7121F ile 5G ekosistemini koruyor

Fortinet Security Fabric yeni FortiGate7121F ile 5G ekosistemini koruyor, SASE'yi entegre ediyor, sıfır güven erişimi sunuyor ve FortiExtender 511F-5G ile kablosuz WAN erişimi sağlıyor.

Fortinet, SASE için En Hızlı Yeni Nesil Güvenlik Duvarı ve 5G Bağlantısıyla Security Fabric’i Güçlendiriyor

Fortinet Security Fabric yeni FortiGate7121F ile 5G ekosistemini koruyor, SASE’yi entegre ediyor, sıfır güven erişimi sunuyor ve FortiExtender 511F-5G ile kablosuz WAN erişimi sağlıyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet®, 5G’nin kullanımını daha da fazla korumak ve hızlandırmak için FortiGate 7121F‘yi ve FortiExtender 511F-5G‘yi duyurdu. Fortinet’in özel SPU ASIC‘inden güç alan FortiGate 7121F, 5G ağları ve Sıfır Güven Erişimi için gereken yüksek performanslı güvenliği sunuyor. Aynı zamanda FortiExtender 511F-5G de SD-WAN ve SASE çözümleri için kablosuz WAN bağlantısı sağlıyor.

5G Ağ Ekosistemi Saldırı Zeminini Genişletiyor
5G sayesinde kurumların ve mobil ağ operatörlerinin (MNO) dönüşebilmesi ve inovasyon yapabilmesi mümkün olacak. Operasyonel teknoloji (OT), endüstriyel kontrol ve genel bulut sağlayıcılarından oluşan yeni bir 5G ekosisteminin tam potansiyelinin açığa çıkması için endüstriyel kurumların bu dönüşümüne güç verecek yeni uygulamaların ve hizmetlerin geliştirilmesi gerekiyor.  Genişletilmiş 5G ekosistemiyle birlikte ek sınırlar geliyor ve dijital saldırı zemini genişliyor. Bu yüzden de yeni siber güvenlik riskleri ortaya çıkıyor. Kurumların sorun yaşamaması için uçtan uca güvenlikten ve uyumluluktan fedakarlık yapmadan bu yeni risklerin giderilmesi, bekleme süresinin düşük olması, güvenilirliğin ve ölçeklenebilirliğin en üst seviyede olması gerekiyor.

5G Özel ve Genel Ağları Korumak için Her Uçta Güvenlik
FortiGate 7121F güvenliğe öncelik veren ağ yaklaşımıyla güvenliği ve ağı bir araya getiriyor. Böylece kurumların dağıtık ve hibrit 5G ekosisteminde yer alan kritik uygulamalarının korunabilmesi için tam görünürlük, en yüksek seviye ölçeklenebilirlik ve gelişmiş güvenlik sunuyor. 5G özel ve genel ağ ekosistemleri için uçtan uca güvenlik sağlayan Fortinet’te aynı zamanda esnek bağlantı ve tehdit istihbarat imkanları da yer alıyor.

SD-WAN ve SASE için Ultra Hızlı 5G Bağlantı
5G bağlantıyla kullanıcılar ve kurumların her yerden çalışan ekipleri, ultra hızlı internete sahip oluyor ve bekleme süreleri daha da düşüyor. En yeni FortiExtender 511F- 5G kablosuz WAN 6Ghz altı 5G bağlantısıyla SD-WAN ve SASE çözümlerine güç veriyor. Kurulumu kolay olan ve Fortinet’in sektör öncüsü Güvenli SD-WAN çözümlerine bağlanabilen FortiExtender, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için hibrit WAN ile uyumlu esnek WAN bağlantısı sağlıyor. FortiExtender aynı zamanda FortiSASE ile arasındaki 5G bağlantı sayesinde bulut üzerinden ulaştırılan güvenlik ve denetim için ince uç oluşturma imkanına sahip. Bu imkan sayesinde perakende, OT ve sağlık gibi birçok farklı sektöre hızlı ve güvenli kablosuz WAN bağlantısı sunabiliyor.

Security Fabric ile Kurumlar ve MNO’lar için Uçtan Uca Güvenlik Avantajları
Fortinet Security Fabric’in önemli bir parçası olan FortiGate 7121F ve sektör öncüsü FortiGate portföyü, aşağıdaki özellikleri sayesinde 5G özel ve genel ağlarında, OT’de, çoklu erişimli uç bilişimde ve genel özel bulut ortamlarında istikrarlı güvenlik sunarak Fortinet Security Fabric’in endüstriyel kurumlara ve mobil ağ operatörlerine daha fazla değer yaratmasını sağlıyor.

  • Endüstriyel kurumlar için kapsamlı güvenlik ve iyileştirilmiş operasyonlar: Fortinet Security Fabric, RAN’dan çekirdeğe ve çoklu erişimli sınır bilişime kadar birçok alanda ölçeklenebilir güvenlik sunuyor. Böylece endüstriyel kurumlar dijital inovasyona, çevikliğe, iyileştirilmiş güvenliğe ve uyumluluğa sahip olurken performanslarını da iyileştirebiliyor ve bekleme sürelerini azaltıyor.
  • Farklılaştırılmış katma değerli hizmetleri oluşturma: Mobil ağ operatörleri, özel ve genel 5G ağlarını kullanmaya başlayan kurumsal müşterilerine farklılaştırılmış, gelir yaratan ve katma değerli hizmetleri oluşturmak için Fortinet Security Fabric’i kullanıyor. Ayrıca MNO’lar kendi 5G özel ve genel ağlarını korumak için Fortinet ile çalışarak RAN güvenlik geçidi ve gezici güvenlik imkanlarını sunabiliyor, 5G çekirdeğinde API üzerinden sızıntıları azaltabiliyor, güvenlik görünürlüğü ve otomasyonu elde edebiliyor.
  • Verimli operasyonlar: Fabric Management Center üzerinden Fortinet ağ ve güvenlik operasyonlarını iyileştiriyor ve iş akışlarını sadeleştiriyor. Bu da Security Fabric’in bulut, OT, IoT, SD-WAN ve ağ gibi çeşitli teknoloji alanlarında 400’den fazla entegrasyonuyla mümkün oluyor.

Fortinet 7121F NGFW: Kurumsal Sınıf Ultra Ölçeklenebilir Güvenlik
Fortinet’in SPU’larından güç alan FortiGate 7121F, diğer yeni nesil güvenlik duvarlarına kıyasla Güvenlik Performans Ölçütü gibi alanlarda sektörün en yüksek performans rakamlarını sunuyor. Güvenlik Performans Ölçütü, FortiGate Network Firewall’un performansını aynı fiyat aralığında olan diğer ürünleri çeşitli kategorilerde değerlendirerek ortaya çıkan sektör ortalamasıyla karşılaştıran bir performans testi. FortiGate 7121F, kurumların kör noktalarını ortadan kaldırmasına yardımcı olmak için tehdit korumasında sektör ortalamasından 2 kat, SSL şifrelemede de 19 kat daha hızlı.

Fortinet Ürünler Kıdemli Başkan yardımcısı ve CMO’su John Maddison, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Fortinet, 5G güvenlik portföyünün geliştirilmesi için büyük bir yatırım yapıyor. Dünyanın en hızlı yeni nesil güvenlik duvarını (NGFW) sunarak hizmet sağlayıcılarının radyo ve internet ara yüzlerini bugünün kalite testlerindeki rakamların 10 katı kadar fazla fiyat performans rakamlarıyla korumasına yardımcı oluyoruz. Ek olarak yeni 5G FortiExtender da daha fazla WAN bağlantı seçeneği sunuyor ve FortiGate SD-WAN ilke motoruyla tamamen entegre olabiliyor.”