Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL’lik Saat

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL'lik Saat. üçüncü nesil Tsuiki zanaatkarı olan Usta Bihou Asano’nun tasarımıyla!

G-SHOCK’tan KOLEKSİYONERLERE 34.000 TL DEĞERİNDE EŞŞİZ BİR SAAT

Casio’nun sadece 300 adet üretilen özel ürünü G-SHOCK MR-G, üçüncü nesil Tsuiki zanaatkarı olan Usta Bihou Asano’nun elinden çıkan benzersiz tasarımıyla, büyüleyici bir güzelliğe sahip.

Türkiye’ye yalnızca üç adet getirilen ve koleksiyonerlerin, özellikle de çocukluğundan bu güne hayatından Casio geçmiş olan saat tutkunlarının ilgi odağı olacak bu özel ürün, ERSA SAAT’in mağazasında özel olarak sergileniyor.

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL'lik Saat

Tasarımında geleneksel Japon sanat eserlerinde ve mimarisinde yaygın olarak kullanılan altın ve indigo öğeleri kullanılan MRG-G1000HG;  görkemli ve asil bir izlenim bırakacak şekilde tasarlandı.

Usta zanaatçı Bihou Asano’nun elinden çıkan ve yalnızca 300 adet üretilen bu özel ürün; ince işçiliği ve titanyumun sağladığı hafiflik ve üstün dayanıklılık özelliği ile; G-SHOCK’un darbeye dayanıklı performansının sınırlarını çok daha yukarılara taşımayı hedefliyor.

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL'lik Saat

Japonya’nın benzersiz güzelliğini de tasarımına yansıtan bu özel ürün; eski çağlardan beri Japonlar tarafından kullanılan ve Japon sanat eserlerinde ve mimarisinde yoğun bir şekilde görülen altın ve indigo tasarım öğeleri barındırıyor.

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL’lik Saat!

Saatin çerçevesi, kasası, kordonu ve arka kapağı üzerinde, altın iyon kaplama derinlemesine dövme işlemi uygulanırken; indigo vurgular ise mavi bir elmas benzeri karbon malzeme kullanılarak yapıldı.

Her saatin çerçevesi ve kordonun orta sırası, geleneksel bir Japon metal işleme tekniği olan Tsuki ile; üçüncü nesil Tsuiki zanaatkarı olan Usta Bihou Asano tarafından yapıldı.

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL'lik Saat

* Tsuiki, metal sacın, üç boyutlu ince bir şekle dövüldüğü, bir metal işleme tekniğidir. Tarihsel olarak, bakır eşyaların ve diğer metal kapların ve ayrıca hem ince; hem de güçlü olması gereken zırhların ve kaskların üretiminde kullanılmıştır. Bugünlerde bu teknik, vagonların, uçakların ve diğer ürünlerin parçalarının üretilmesinde kullanılmaktadır.

G-SHOCK MR-G, Yalnızca 300 Adet Üretilen 34 Bin TL'lik Saat

GPS uydu sinyalini ve radyo dalgalarından alınan zamanlama sinyalini aynı anda alma; aynı zamanda iki şehrin saatini aynı anda gösteren ikili dünya saati özelliğine sahip olan MRG-G1000HG, 153 gr. ağırlığıyla oldukça hafif; full şarj edildikten sonra 18 aya kadar dayanıklı pil ömrü ve pil seviyesi göstergesi ile de; daha bir çok önemli teknik özelliği barındırmakta.