Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı

Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı

ABD Hükümeti, Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasakladı ve yasak tüm iç ve dış uçuşlarda geçerli.

ABD Ulaştırma Bakanlığı, bataryası alev aldığı tespit edilen Samsung’un Galaxy Note 7 model akıllı telefonlarının uçaklara alınmasını yasakladı. Samsung’a önemli bir darbede ABD hükümetinden gelmiş oldu.

Yasağı delmeye çalışanlar dikkat! cihazalara el konulabilecek!

Yasağı delmeye çalışan yolcuların cihazlarına el konulacak ve bu kişilere para cezası uygulanacak. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Samsung Galaxy Note 7’ye sahip olan kişilerin, bu cihazlarını ABD girişli, çıkışlı ya da ülke içindeki uçuşlara üstlerinde, kabin veya normal bagajlarında sokamayacakları bildirildi.

Yasak tüm Galaxy Note 7 Modellerini kapsıyor!

Yasağın tüm Samsung Galaxy Note 7 modellerini kapsadığı duyurulan açıklamada, “Söz konusu cihazlar, kargo olarak da taşınamaz.

Yasağın başlayacağı tarih! Resmen Samsung Galaxy Note 7 Yasaklandı.

Yasak, 15 Ekim Cumartesi günü Doğu Standart Saati ile 12.00’de yürürlüğe girecek.

Para cezası ve el koyma ! Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı.

Açıklamada, yasağı delmeye çalışan yolcuların cihazlarına el konulacağı ve para cezasına çarptırılacağı vurgulandı. Telefonların bagajlara saklanması halinde tehlikenin artması nedeniyle bunu yapan yolcular haklarında yasal işlem başlatılacağı uyarısına da yer verildi.

Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı

ABD Ulaştırma Bakanı Anthony Foxx ise yasağa ilişkin, “Bu cihazların uçaklara alınmasını yasaklamanın bazı yolcuları zor duruma sokabileceğini kabul ediyoruz ancak uçaktaki herkesin güvenliğine öncelik vermek zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı. Türkiye’den Amerika gitmek isteyen yolcuların yasağın başlangıç saatine dikkat etmelerinde fayda var. 

Yasağın birkaç gün önce Southwest Havayolları ile seyahat eden yolculardan birine ait Samsung Galaxy Note 7’nin alev almasının ortaya çıkması üzerine alındığı tahmin ediliyor.

Söz konusu yasak çerçevesinde ABD’ye havayoluyla seyahat edecek yabancı yolcular da Samsung’un Galaxy Note 7 cihazlarını uçağa sokamayacak.

Benzer bir kararın Türk Havayollarından da gelmesi bekleniyor.

Thenextweb

Ana Sayfa » Güvenlik/Koruma » Galaxy Note 7 Tüm Uçuşlarda Yasaklandı