Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Gemius, TikTok’u da ölçümlemeye başlıyor

İnternet kullanıcılarının davranışlarını ölçen dijital medya araştırma ve teknoloji firması Gemius, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok'u 1 Temmuz itibariyle ölçümlemeye başlıyor!

Gemius, TikTok’u da ölçümlemeye başlıyor

İnternet kullanıcılarının davranışlarını ölçen dijital medya araştırma ve teknoloji firması Gemius, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’u 1 Temmuz itibariyle ölçümlemeye başlıyor!

Çin’de doğan ve kısa sürede globale açılarak milyonlarca kullanıcıya erişmeyi başaran TikTok, artık Gemius’un da yakın takibinde olacak. 1 Temmuz tarihinde TikTok ölçümlemesine başlayan Gemius, 4 Temmuz itibariyle de dijital pazarlama profesyonellerinin ortak tercihi Gemius Adreal arayüzünde kullanıcılara beta olarak açık olacak.

TikTok verileri 3 ay süresince beta aşamasında arayüzde yer alacak. Bu esnada Adreal AI teknolojisi de boş durmayacak, TikTok platformunu ve bünyesinde bulunan reklam türlerini öğrenecek. Toplanan iletişimler de kategorizasyon ekipleri tarafından kontrol edilecek. 3 aylık dönemin ardından da beta süreci sona erecek.

Gemius Türkiye olarak TikTok’un da ölçümlenmeye başlamasıyla daha geniş bir havuzda pek çok sektörle ilgili çarpıcı verileri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Siz de veri ve ölçümleme ihtiyaçlarınız için Gemius’u seçin.